Çocuklarda burun tıkanıklığına son!

Bebeğinizin burun tıkanıklığını gidermede etkili ve güvenli bir yaklaşım…

Burun tıkanıklığı bebeklerde önemli sağlık sorunlarına yol açabildiği gibi, tüm ailenin yaşam kalitesinin bozulmasına da neden olabilir. Bu sorunu önlemek amacıyla Novartis, Otribebe ile bebeklerin burun tıkanıklığını gidermek için ailelere güvenilir bir yöntem sunuyor.
 

Bebeğiniz 6 aylık olana dek ağızdan nefes alabilme ve burun kanallarını sümkürerek temizleyebilme yeteneklerine sahip değildir. İşte bu sebeple burun tıkanıklığı 0-2 yaş arası bebeklerde beslenme, uyku sorunları ve bunlara bağlı gelişim sorunlarına yol açar; hemen giderilmediği takdirde ileri aşamalarda orta kulak iltihabı ya da sinüzit gibi daha ciddi enfeksiyonlara dönüşebilir. Tüm bunlar hem sizin hem de bebeğinizin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiler.
 

Bebeklerin sağlıklı gelişimi için her türlü özeni gösterme ve onlar için tüm imkanları seferber etme vizyonuyla hareket eden Otribebe, bu sorunu çözmek için 2 adımdan oluşan etkili, güvenli, pratik ve hijyenik bir yöntem geliştirdi. Otribebe yöntemi ile birinci adımda, bebeğin burnunu tıkayan mukusu yumuşatmak için izotonik ve steril deniz suyu Otribebe Monodoz yardımı ile burnu tıkayan mukus nemlendiriliyor. Böylece burun nazikçe temizlenmeye uygun hale getiriliyor. İkinci adımda ise, bu yöntem için özel olarak tasarlanan Otribebe Nazal Aspiratör kullanılarak ebeveynlerin yumuşak nefeslerinin yardımıyla hiç acıtmadan nazikçe burun içindekiler çıkarılıyor. Bulaşıcılık riskini ortadan kaldırmak üzere enfeksiyon taşıyan burun salgısıyla doğrudan temas halinde olan ucun tekrar kullanılmaması ve yedeğiyle değiştirilmesinin de unutulmaması gerekiyor.
 

Otribebe Monodoz
 

Otribebe Monodoz, bebeklerin hassas burnu için tek kullanımlık plastik şişelerde (flakonlarda) ambalajlanmış izotonik ve steril %100 deniz suyu içerir. Unesco koruması altında yer alan ve zengin deniz altı yaşamı ile bilinen Mont St. Michel körfezinin derinliklerinden çıkarılan, sterilize edilip, tuz oranı vücut tuz oranı ile eşdeğer hale getirilen, Otribebe Monodoz saf su ile seyreltilmediğinden, yüksek oranda mineral ve oligoelement içerir. Tüm bu işlemler sırasında hiçbir kimyasal ya da koruyucu kullanılmamıştır. İşte tüm bu nedenlerle Otribebe Monodoz farklıdır.

Otribebe Nazal Aspiratör ve yedek uçlar
 

Otribebe Nazal Aspiratör burnun tıkanmasına yol açan burun salgısının burundan kontrollü aspirasyon yardımı ile temizlenmesi için geliştirilmiş medikal bir araçtır. Otribebe Nazal Aspiratör ağızlık, esnek silikon bir tüp, aspiratörün sabit tutulmasına yarayan sert bir gövde ve bebeğin burun deliğine uygun tasarlanmış sünger filtreli şeffaf anatomik uçtan oluşur. Otribebe Nazal Aspiratör’ün anatomik uçları tek kullanımlıktır. Enfeksiyon taşıyan bir salgı olan mukusla doğrudan temas halinde olan ucun tekrar kullanımının önlenmesiyle, enfeksiyonun bulaşıcılık riski de ortadan kalkar. Tek kullanımlık uçların her biri, burun salgısının cihaza geçmesini önlemek için sünger bir filtre içerir. Otribebe Nazal Aspiratör, bir kutu içerisinde 3 adet tek kullanımlık yedek uç ile birlikte satılır. Sonraki kullanımlar için 10’lu yedek uç kutuları da eczanelerde mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı