Çocuklar için doğum günü parti önerileri

Çocuğunuzun doğum günü partisi

Çocuğunuzun doğum günü yaklaştı ve siz ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Telaşlanmayın ve bu yazıyı okuyun. Çocuğunuzun en özel gününü en iyi şekilde geçirebilmesi için neler yapabileceğinizi düşündük ve sıraladık, işte size bazı önerilerimiz.

1. Bu parti çocuğunuzun partisi. Dolayısıyla kendi istek ve fikirleriniz doğrultusunda plan yapmayın. haftalar öncesinden çocuğunuzla bu konuda konuşun. Ona fikirlerini sorun. Nasıl bir doğum günü partisi istediğini ona detayları ile sorun. Çocuğunuzun mekan tercihi belki bir restoran belki bir oyun merkezi de olabilir. Bütçenizi, imkanlarınız, yaratıcı fikirleriniz ve bunlar içine kadar enerjiniz olduğunu çocuğunuzla gerçekçi bir biçimde paylaşın ve onunla işbirliği içinde bir parti dizayn etmeye çabalayın.    

2. Çocukların yaşı küçüldükçe sorumluluklarınız artacağı için partiyi tek başınıza idare etmeniz de zorlaşacaktır. Parti esnasında yapılacak o kadar çok işiniz olacak ki tahmin bile edemezsiniz. Hatta çocukların yanı sıra onların ailelerini bile misafir edeceksiniz. Bunların hepsine dikkatle yerine getirmek hiç kolay olmayacaktır, bu nedenle bir yakınızdan, bakıcınızdan ya da arkadaşınızdan bu özel günde size yardımcı olmasını talep edin, böylece her şey çok daha kolay olacaktır.

3. Eğer çocuğunuzun yaşı küçükse durumunuz biraz daha zor tabii. Özellikle anaokulu yaşındaki çocuklar için parti dizayn etmek kolay değil, o nedenle şimdiden size kolay gelsin diyelim. yapmanız gereken en önemli şey çocuğunuz ve onun arkadaşlarını meşgul edecek şeyler bulmanız. Bu süreç ilk misafirinizin gelmesi ile başlar, son misafirinizin partiden ayrılması ile biter. Dolayısıyla bu süre esnasında partideki çocukları meşgul edecek aktiviteler ve bu aktivitelere mekan sağlamalısınız. Gözünüzün korkmasına gerek yok. Çocukların oynayabilecekleri oyuncakları kolay ulaşılabilir yerlere koyarsanız ve onlara birlikte oynama fırsatı sunarsanız amacınıza ulaşırsınız. Legolar, bulmacalar ya da trenler gibi birçok çocuğun bir arada oyun oynamasına olanak sağlayan oyuncak bu durum için idealdir. Kız çocukları için kolye veya diğer aksesuarların yapılmasına yardımcı olan oyuncak kitlerinden hazırlayabilirsiniz. Baktınız beraberlik sağlanmıyor, çocukları bir araya toplayarak onlara bir masal anlatabilirsiniz. Biraz yaratıcı ve eğlendirici olursanız, eminin hepsi bu masal zamanından çok keyif alacaklardır.

4. Çocuğunuza hediyelerle ilgili bazı davranışlar öğretin. Küçük çocuklar genellikle bu konuda oldukça sert konuşmalar yapabiliyorlar. Bu nedenle çocuğunuza doğum günü parti ile ilgili hediyelerin değil arkadaşları ile beraber olmasının önemini anlatmaya çalışın. Beğenmediği hediyelerle ilgili kötü yorumlar yapmaması gerektiğini ona anlatın. Arkadaşları partiden ayrılırken hepsine partisine geldikleri için teşekkür etmesini sağlayın. Çocuğunuzu insani değerlere odaklamaya çalışın, evet yaş küçüldükçe bunu yapmak zorlaşacaktır ancak siz elinizde geleni yapın, yavaş yavaş çocuğunuz gerçek değerleri öğrenecektir.

5. Asla güvenliği elden bırakmayın. Tabii o kadar çocuk biraz korkutucu görünse de sakin ve soğukkanlı olun. Evinizde tehlike yaratabilecek (ateş, çakmak, iğne, bıçak vb.) ya da kırılabilecek (cam, porselen vb.) malzemeler malzemeleri ortadan kaldırın. Pencere ve balkon kapılarının güvenliğinden emin olun. Balonlara dikkat, aniden patlayan balonlar tehlike yaratır, bu nedenle balonları aşırı derecede şişirmeyin ve çocukların balon yerine küçük toplarla oynamasını sağlayın. Çocukları banyodan ve mutfaktan uzak tutmaya çalışın, yani bu mekanları sıklıkla kullanmalarına izin vermeyin, onları daha uygun mekanlara yönlendirin. Ve en önemlisi parti sonunda onları kimin alacağından emin olun, çocukları bilmediğiniz, tanımadığınızı birine emanet etmeyin ya da yalnız başına partiden ayrılmalarına izin vermeyin.

Bazı doğum günü eğlenceleri için şu adrese bakmanızı öneririm, güzel bir blog yazısı…

http://64.233.183.104/search?q=cache:RspvidAD5zcJ:blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx%3FBlogNo%3D39350+do%C4%9Fum+g%C3%BCn%C3%BC+partisi&hl=tr&ct=clnk&cd=9&gl=trBir Öneri:

Çocuğunuz için mekan arayışı içindeyseniz Magic Park sizi bekliyor.

Ayrıntılar için tıklayın: http://64.233.183.104/search?q=cache:RspvidAD5zcJ:blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx%3FBlogNo%3D39350+do%C4%9Fum+g%C3%BCn%C3%BC+partisi&hl=tr&ct=clnk&cd=9&gl=tr

İyi eğlenceler ve tabii hepinize şimdiden kolay gelsin!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı