Çocuk kitabı önerileri!

Bu hafta sizlere çocuklarınıza almak için tercih edebileceğiniz dört farklı kitap önerisinde bulunuyoruz. Hepsi birbirinden eğlenceli ve birbirinden farklı konuları işleyen bu kitaplarla çocuklarınız hem çok eğlenecek hem de yeni bilgiler öğrenecekler. Ayrıca bir de anne-babalar için bir kitap tavsiyesinde bulunuyoruz, bu kitabı okuyarak çocuğunuzu daha iyi tanıyabilir, onun gelişimini çok daha iyi destekleyebilirsiniz. İyi okumalar dileriz…

İlk Bilgilerim…

Yazan ve Resimleyen: Ayşin Bumin
KÖK Yayıncılık
Okuma Yaşı: 3+

Şeliller, renkler, sayılar ve zıt kavramları küçük çocuklara tanıtan, kavram gelişimi, kısa süreli bellek gelişimi ve çizme, boyama becerilerine katkıda bulunan bu kitap dizisiyle, çocuğunuza kaliteli zaman ayırırken onun gelişimini de izleyebileceksiniz.


Zıp Zıp Kurbağa:

Yazan: Aziz Sivasoğlu
Resimleyen: Oğuz Demir
Yapa Yayınları
Okuma Yaşı: 2+

Kalın karton sayfalı, çanta biçiminde bir kitap. Kısacık sevimli öyküsü ile çok küçük çocuklara uygun bir yayın. Miniklere ilk kitap ya da doğumgünü/yılbaşı armağını olarak vermeyi düşünebilirsiniz.


Mumuk Harfleri Öğreniyor…

Yazan ve Resimleyen: Selçuk Demirel
Yapı Kredi Yayınları
Okuma Yaşı: 6+

Harfleri tanımaya, okumayı sökmeye başlayan çocuklar için özenle hazırlanmış bir kitap. Küçük çocuklara estetik duyarlılık kazandıracak birer sanat eseri niteliğinde resimler ve çocukların kendilerinden, çevrelerinden, günlük yaşamlarından izler bulacakları sımsıcak bir öykü.


Bir Veli Bir de Eşeği…

Yazan: Erdal Akay
Resimleyen: Emine Bora
KÖK Yayıncılık
Okuma Yaşı: 4+

Öykünün iki kahramanı Veli ve eşeğinin birbirleri ile inatlaşmasını eğlendirici bir kurgu içinde anlatan resimli bir kitap. Uyaklı sözcüklerle biten cümleleri dinlemek küçük çocukların hoşuna gidecek, resimlere ve olup bitenlere gülecekler. Olaylar dört ayrı başlık altında toplandığı için kitap, küçük çocukların dikkat süresine göre ayrı zamanlarda okunabilir.


Anne-Babalar için bir kitap…

Her Çocuk Başarabilir…

Yazan: Dr. Mel Levine
Çeviri: Zeliha Babayiğit
Boyner Yayınları

Çocukların zihinsel, duygusal ve fiziksel açıdan güçlü ve zayıf yönlerini tanımanın önemini vurgulayan yazar, anne baba ve eğitimcilere bunu başarabilmenin yollarını gösteriyor. Çocuğu bu anlamda tanıdıktan sonra da okul yaşamında başarılı olmasının nasıl sağlanabileceğini ve zihinsel gelişimini en üst düzeye çıkarmak için yapılması gerekenleri anlatıyor.

Kaynak: Çoluk Çocuk Dergisi, 2002, sayı 16.

İDİL SEDA AK

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı