Ebeveynlere Tavsiyeler

Çocuğunuz ve aktiviteler

Egzersiz yetişkinler için olduğu kadar çocuklar için de büyük önem taşımaktadır ancak çocuklar da eskisi kadar hareketli hayatlar sürmüyor. Çocukların daha hareketli olmasını sağlamaksa anne babaların elinde.

Uzmanlar her çocuğun günde en az bir saatlerini aktif olarak geçirmeleri gerektiğini belirtiyorlar. Son yapılan araştırmalar çocuklarda obezite probleminin ciddi oranlara ulaştığını ve bu nedenle çocukların hareketli olmalarının büyük önem taşıdığını vurguluyorlar.

Çocuğunuza bir adımsayar hediye edin

Çocuklar yarışmaları çok severler. Eğer hem kendinize hem de çocuğunuza bir adımsayar hediye edip bir de yarışma düzenlerseniz onu daha fazla adım atmaya dolayısıyla daha fazla hareket etmeye teşvik etmiş olursunuz.

Ailece aktivite günleri düzenleyin

Herhangi bir günü ailece aktivite günü olarak belirleyin ve tüm ailenin katılacağı oyunlar organize edin. Hem çocuğunuz hem de siz hareketli ve keyifli bir gün geçirmiş olacaksınız. Ayrıca diğer günlerde de düzenli olarak yapacağınız alışkanlıklar edinin. Her yemekten sonra yürüyüşe çıkmak, televizyonda reklamları sırasında oturmamak gibi alışkanlıkları hayatınıza katabilirsiniz.

Ilgaz Kocaoğlan

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu