Burçlar: Terazi

Bazı zorluklarla karşılaşmanıza rağmen 2005, genel olarak başarılı bir yıl oldu. Bu başarı önümüzdeki yıl içinde de sürecek. Yaratıcılığınız geride bıraktığınız yıldaki kadar verimli olacak. Kendinizi omuzlarınızda taşımaktan yorgun düştüğünüz ağırlıklardan kurtulmuş hissediyorsunuz. Şimdi daha fazla gücünüz ve enerjiniz var. Elde ettiğiniz başarıyı elinizde tutmayı böylece sürdüreceksiniz.
Yeni deneyimler için kendinizi hazır hissediyorsunuz. 2006’da odaklandığınız konuların başında finans, entelektüel ilgi alanları (bütün yıl boyunca, özellikle 24 Kasım’dan sonra), çocuklar, yaratıcılık, eğlence; sağlık, iş (özellikle 23 Haziran sonrası), dostluk ve eğlence olacak. Şimdi sizi 2006 yılında bekleyen gelişmelere daha ayrıntılı olarak bakalım:

Ev ve aile

Muhtemelemen şu anda oturmakta oturduğunuz evden başka bir yere taşınmayacaksınız ama evinize son teknoloji ürünleri alabilirsiniz. Aile üyelerinize karşı olan tutumunuz değişebilir; onlara daha yakın davranmaya başlayabilirsiniz. Ailenize artık daha fazla vakit ayıracaksınız. Muhtemelen yaptığınız en önemli şey, evde bir takım ruhu oluşturmak. Anne ya da babanız olmadığı halde başka yaşlı kişilerle yıl boyunca yakından ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

Evinizde tadilat yapmak için en iyi zaman 3 Haziran-23 Ağustos arası. Eğer evin dekorasyonunu değiştirecekseniz, 3 Şubat-5 Mart ve 12 Ağustos-6 Eylül iyi bir zamanlama. Senenin başında ailenizden biri evinde büyük bir tadilat işine girebilir.

Evden birinin ayrılması da söz konusu olabilir. Kardeşler bu yıl aileyle ters gitmeye başlayabilir. Yetişkin çocukların ve torunlarınızın ev ve aile yaşamı ise yıl boyunca sabit kalacak.

Aşk ve sosyal yaşam

Mevcut ilişkiniz yılın başından itibaren bir sınama dönemine girecek. 29 Mart’tan itibaren evliliklerde anlaşmazlıklar, hatta ayrılıklara yol açabilecek durumlar meydana gelebilir. Ayrılık sevdiğinizle aranızdaki aşkın derecesine bağlı olarak gelişecek.

Yalnız olan Teraziler bu durumunun aslında kendilerinden kaynaklandığı görüyor ve bu durumu yine ancak kendileri çözebilirler. Bağımsız aşk ilişkileri, Teraziler için ciddi ilişkiden daha cazip hale gelecek. Bu yıl bu tip ilişkilerin bolluğundan söz etmek yanlış olmaz. ‘Bağımsız’ ilişkilere iş arkadaşlarınızla ya da iş çevresinden birileriyle girebilirsiniz.

Yılın en hareketli ve mutlu zamanlarını 20 Mart ve 19 Nisan, 5-29 Mayıs ve 8 Eylül-25 Kasım tarihleri arasında yaşayacaksınız. Evlenmeye hazırlananlar eylül ve kasım ayları arasında bu konu üzerinde düşünmeye başlayacak ve karşı karşıya kalacağınız soru bu ‘fırsat’ı değerlendirip değerlendirmeyeceğiniz olacak. Bu kişi ısrarla sizi elde etmeye çalışıyor ve sizi sürükleyip götürmek istiyor. Evlenme çağına gelen Teraziler bu yıl evlenmemeli; aşkta gerçekten ne aradıklarından emin olamalı. Yıl boyunca romantik fırsatların karşınıza çıktığını göreceksiniz.

Finans ve kariyer

2006 yılında sosyal yaşamınız biraz yavaşlasa da maddi durumunuzda ve iş yaşamınızda gelişmeler söz konusu olacak. Elde edeceğiniz maddi başarılar gerçekten azımsanacak gibi değil. Ancak siz hayatınızı idame ettirecek, faturalarınızı ödeyecek ya da evinize erzak alacak kadar para istemiyorsunuz! Sizin gözünüz büyük parada! Ve bu hedefe ulaşamak için 2006’da önemli adımlar atacaksınız.

Değerli malvarlıklarınız varsa, bu yıl daha da değer kazandıklarını göreceksiniz. Hiçbir çaba harcamamanıza karşın emlak ya da diğer yatırımlarınızdan yüksek kazanç sağlayacaksınız. Profesyonel yatırımcılar telekomünikasyon, taşımacılık, medya şirketleri, tahvil-bono ve seyahat şirketleriyle ilgilenerek verimli kazanç elde edebilirler. Aynı zamanda yabancı şirketlerle yapılacak anlaşmalar da kârlı görünüyor.

İletişim, yazışmalar, satın alma, pazarlama ve medya gibi konular yaklaşan yeni yılda finansal açıdan sizi oldukça etkileyecek. Evli olan Teraziler eşlerinden de maddi destek görebilir. İş arayanlar ise yıl boyunca kararsızlıklarını sürdürebilir. Çoklu iş değişmeleri yaşanabilir ya da işyeriniz, sürekli gelip giden elemanlarla hareketlenebilir. Zamanı geldiğinde iyi para önereni değil, eğlenebileceğiniz bir işi seçebilirsiniz. Ancak kariyer durumunuzda bu yıl keskin bir değişiklik söz konusu olmayacak.

www.radikal.com.tr’den alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı