Bugün Çocuğunuz İçin Şarkı Söylediniz mi?

Uzmanlar, çocukların 3 yaşına kadar televizyon ve bilgisayardan kesinlikle uzak tutulması gerektiğini, aksi takdirde çocuğun dil gelişimine olumsuz etkileri olacağını söylüyorlar. Aslında, aynı anda çocuğunuzu hem eğlendirmeniz hem de bilişsel becerilerini geliştirmeniz mümkün. Nasıl mı? Onunla şarkı söyleyin!

Şarkı söylemek, anneyle çocuk arasındaki bağı kuvvetlendirmesinin yanında, çocuğun dilsel becerilerinin de gelişmesini sağlar. Çocuğunuz henüz şarkı söyleyebilecek beceriye erişmemiş olabilir, siz yine de ona şarkılar söylemekten kaçınmayın. Bu sizin uydurduğunuz herhangi bir şarkı bile olabilir. Çocuğunuz size eşlik edemese bile, seslere karşılık verecek ve kendince memnuniyetini bildirecektir. Onu, öğrenmeye, katılmaya, denemeye teşvik etmekten çekinmeyin!

Çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz aktiviteler içinde, belki de en eğlencelisi birlikte şarkı söylemek olacaktır. Şarkılar kategorisi altında, bu konuyla ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

 

Bebeklerle aktivite önerileri ile ilgili içerikler için tıklayın! https://www.bebek.com/aktivite-onerileri/ 👶

Bebek.com

Uzman kadromuz ve deneyimli editörlerimiz ile anne, babalara ve bebeğin yakınında olan herkese sorularının tüm cevaplarını vermek için 2001 yılından beri buradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kayıp Parola

Lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.