Bu yıl boğa burcunu neler bekliyor?

Bu yıl Boğalar için ‘bitter çikolata’ gibi. Pek çok mükemmel şey yaşayacak, ama bunlar için çok çaba harcayacaksınız. Büyük işlere kalkıştığınız için güçlükler yaşıyorsunuz. Bu oyunun kuralı.
9 Mart’taki güneş tutulması ile 17 Ekim’deki ay tutulması inanç ya da faaliyetlerinizde köklü değişimlere işaret ediyor. Kasım’ın 24’üne kadar aşkla, tüm yıl seksle ve kişisel gelişimle uğraşacaksınız. Kasım 24’ten sonra daha çok hayatla ilgili meselelere dalacaksınız. 23 Haziran’a kadar maneviyatla ilgilenirken, bu tarihten itibaren arkadaşlarınıza ve organizasyonlara daha fazla vakit ayıracaksınız. Şimdi, önümüzdeki yıl sizi bekleyen gelişmelere ayrıntılı olarak bakalım:

Ev ve aile

17 Temmuz 2005’ten bu yana aile ilişkileriniz, hayatınızın önemli ve muhtemelen sorunlu bir alanı. Bir süre daha ‘çalkantılı’ günler yaşayacağınızı belirtmek gerekir. Bu, kabuğunuza çekilme veya çekip gitme arzusuna yol açıyor. Ama çekip gitmek ne kolay ne de elverişli bir yol. Bu nedenle, özel yaşamınızı düzenlemek için daha fazla çabaya ihtiyacınız olacak.

Evde çözülmeyi bekleyen sorunlar, kimi zaman aileye yeni katılan bir bebekten ya da uzaklardan gelmiş bir akrabadan kaynaklanabilir. Kendinize ait zamanı en iyi şekilde değerlendirdiğiniz ölçüde bunlar sorun olmaktan çıkacaktır. Zaman zaman depresif dönemler yaşayabilirsiniz; depresyon derinleştiği takdirde psikoloğunuza başvurmaktan çekinmeyin.

Evinizde tadilat ya da genişletme yapma niyetiniz varsa, 3 Haziran-23 Ağustos arası en uygun dönem. Dekorasyon için 12 Ağustos-6 Eylül arasını tercih etmeniz en doğrusu.

Aşk ve sosyal hayat
Bu yıl, sosyal açıdan mükemmel, belki de en iyi yılınız olacak. Ekim 2005’ten itibaren, yani Jüpiter Akrep burcuna girdikten sonra başlayan bu dönem iki yıl daha sürecek. Bekârlar için, evlilik veya çok ciddi bir ilişki tünelin ucunda görünüyor diyebiliriz. ‘Başı bağlı’ olanlar ise bugüne kadarkinden daha romantik günler yaşamaya hazır olsun. İkinci evlilik beklentisinde olanlara bir iyi, bir de kötü haber: Keyifli bir sosyal hayat onları bekliyor ama evlilik işini fazla zorlamayın. Üçüncü evlilik peşinde koşanların ise bir daha evlenmek yerine alternatifler yaratması daha hayırlı!

Tüm Boğaları yeni ve ‘önemli’ arkadaşlar bekliyor. Yeni iş ortaklıkları da yaklaşmakta olabilir. Kaldı ki, ortaklık da bir çeşit ‘evlilik’ sayılmaz mı? Sosyal bakımdan muhteşem yılın en parlak günleri ise, 19 Şubat-20 Mart arası, 21-22 Haziran ve 23 Eki m-21 Aralık arası yaşanacak, iyi değerlendirin.

Finans ve kariyer
Boğalar için para hep önemli olmuştur. Ancak bu yıl parasal konularda en güçlü olduğunuz yıl değil. Kazancınızda büyük artışlar yaşanmayacak ama ‘dışarıdan’ bazı paralar gelmesi büyük olasılık. Mesela miras kalabilir, sigorta paralarınız birikmiş olabilir. Mali meselelerinizi etkileyen gezegen, hızla hareket eden Merkür. Bu gezegen bu yıl üç kez alçalıyor; bu dönemlerde kazancınız da azalabilir. 2-25 Mart, 4-29 Temmuz ve 28 Ekim-18 Kasım aralıklarında ticari girişimlerinizi daha titiz gözden geçirin.

Sosyal hayatınızdaki canlılık kariyerinizi de olumlu etkileyecek. Kariyerinizde çok idealist davranıyorsunuz ve dünyayı değiştirmeye aday işkollarını tercih ediyorsunuz. Belki de aile ilişkileriniz başta olmak üzere pek çok şeyi karmaşık hale getiren de bu idealizminizdir, ne dersiniz? Neyse ki, yıldızlar kariyeriniz açısından doğru yerlerde doğru insanlarla karşılaşmanıza yardımcı olacak. Bunun için, 20 Ocak’tan 20 Mart’a kadar olan süreyi çok iyi değerlendirmenizi öneriyoruz.

www.radikal.com.tr’den alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı