Bebekli Evlerde Yaşanan 7 Komik Durum!

Hayatını birleştiren birçok çift, vakti geldiğinde kurdukları aileye bir de bebek getirmeyi hayal eder.

Hamilelik, doğum derken eve gelen o minicik bebek birden alışık olduğunuz tüm düzeni değiştirmeye ve kendi düzenini kurmaya başlar. Birçok şey, artık eskisi gibi değildir.

Dram, komedi ve trajedi evinizi ele geçirerek çocuklu hayatın hem zorluklarını hem de güzelliklerini karşınıza çıkarır. Evlendikten sonra herkes ‘ee zamanı geldi, artık bir bebek yapın!’ deyip durdu.

Ama kimse bebekli evlerde yaşanan komik durumlar hakkında sizi uyarmadı! Hemen hemen her bebekli evde yaşanan birbirinden komik durumlar nelermiş, birlikte inceleyelim.

Bebekli Evlerde Yaşanan 7 Komik Durum

Ayağınıza Batan Oyuncaklar

Belki önceden çok tertipli ve düzenli bir eviniz vardı. Çünkü iki kişiyken her şey çok daha kolaydı.

Düzelttiğiniz bir eşya, siz onun yerinden sıkılana kadar hep aynı yerinde durur, ortalık kolay kolay dağılmazdı. Fakat küçük yavrunuz ailenize katıldıktan sonra işler biraz değişiyor.

Dağılan ev, siz ne kadar uğraşsanız da sanki hiç toplanmamış gibi…

Yükseğe koyduğunuzu düşündüğünüz bir eşya, yerinde duramayan bir ufaklık tarafından nasıl olmuşsa yerlere inmiş. Ve tabii ki çocuk denince akla ilk gelen şey, oyuncaklar! Sadece bebeğinizin odasında değil, evin diğer tüm odalarında, hatta mutfak ve banyoda bile karşınıza çıkabilecek oyuncaklara karşı hazırlıklı olun.

Biliyoruz, ‘bunlar buraya nasıl geldi?’ diye içinizden geçiriyorsunuz. Koltuğun altında, kapı aralarında, yastığın altındaki irili ufaklı birçok oyuncak parçası size küçük sürprizler yapmak için bekliyor olacak.

Hiç beklemediğiniz bir anda üzerine oturabilir, ayağınıza batabilir hatta zaman zaman kafanıza çarpabilir.

Canınızın acımasına yol açan minik oyuncaklara alışmanız gerekecek!

Bebekli Evlerde Yaşanan 7 Komik Durum

Sürprizli Bez Değiştirme

Minik yavrunuzu kucağınıza aldığınız ilk günlerde nasıl yapacağınızı tam bilemiyor, hatta biraz da çekiniyordunuz.

Ancak eliniz alıştıkça bebeğinizin altını temizleyip bezini değiştirmek sizin için basit ve pratik bir işe dönüştü. Ama o da ne, küçük meleğiniz rutin bez değişimi seremonisine biraz renk katmak istiyor gibi!

Tam da altını açmışken çişi gelmişse, küçük kazalarla karşılaşmanız ne yazık ki kaçınılmaz. Siz ne kadar pratik ve hızlı olduğunuzu düşünseniz de yavrunuzun poposunu temizleyip yeni bezini yerleştirene kadar üstünüze ve yüzünüze ılık ılık bir şeyler akabilir.

Size biraz iş çıktı, ama kabul edelim uzun bir süre bu olaya ailece güleceksiniz. Bir daha olmaması için uğraşsanız dahi özellikle ufaklığınız erkekse size sürpriz yapmak için açık kollamaya devam edecektir.

Ayrıca fark edilmeyen kazaların evi kötü kokutma riskini de unutmamalı!

Bebekli Evlerde Yaşanan 7 Komik Durum

Evin İçinde Uyuyan Bebeğinizi Bulamamanız

Evin içinde çocuk kaybolur mu? Kaybolur, hiç ‘yok daha neler!’ falan demeyin. Çünkü miniklerin sağı solu belli olmuyor.

Gece yatağına yatırdığınız bebeğiniz yeni yeni emeklemeyi veya yürümeyi öğreniyorsa, sabah kalktığınızda aynı yerde yatmadığı fark edince sakın şaşırmayın.

Erken kalkıp evi keşfe çıkmaya karar vermiş bir yaramazı koltuğun, masanın, sandalyenin veya minderlerin altında uyuyakalmış bir şekilde bulabilirsiniz.

Onun o tatlı hâlini yakaladığınızda fırsatınız varsa mutlaka o anı ölümsüzleştirip bir fotoğrafını çekebilirsiniz. İlerde bu yaptıklarına kendisi bile inanamayacak!

Bebekli Evlerde Yaşanan 7 Komik Durum

Yemeklerini Dönüşümlü Yemek

Uzun uzun sohbetlerin edildiği, keyifli akşam yemeklerinin yendiği sofralar bebeğinizin gelişi ile biraz değişime uğrayabilir.

Özellikle yenidoğan bebeklerin ilk zamanlarda yoğun ilgi ve bakıma ihtiyaç duyması, sürekli ağlayarak kucak istemesi anne baba olarak size artık aynı anda yemek yeme şansı tanımayabilir.

Ebeveynlerden biri çocukla ilgilenirken diğeri hızla yemeğini bitirmeye çalışarak nöbeti devralmak durumunda kalacaktır.

Kazanmanız gereken bir yarıştaymışsınız gibi eşinizle öğünleri dönüşümlü yemek, bebekli bir ev için oldukça eğlenceli bir görüntü.

Ancak hatırlatalım, hızlı ve çok çiğnemeden yemek yediğiniz için kilo almaya başlayabilirsiniz. 🙂

Bebekli Evlerde Yaşanan 7 Komik Durum

Bebeğinizin Sevgi Gösterisi ile Uyanmak

Bazı geceler minikler fazlasıyla huysuz olabilir ve onu uyuturken geç saatlere kadar uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Bazense uykuya kolay dalar, ancak geceleri çok daha sık uyanarak sizi de uykunuzdan uyandırabilir. Uzun ve yorucu bir gecenin ardından yastığa başınızı koyduğunuzda tek düşünceniz, sabah uykunuzu almış ve dinlenmiş bir şekilde kalkmak olacaktır.

Fakat gece binbir pürüz çıkarmış yaramazınız, hiçbir şey olmamış gibi sabahın köründe yatağın içinde kafanıza oturmak, parmağını gözünüze, kulağınıza veya burnunuza sokmaya çalışmak suretiyle sizi ne kadar sevdiğini göstermek isteyebilir.

Eğer uyumanızı istemiyorsa bir şekilde sizi uyutmamayı zaten başaracak, orası kesin gibi… Sonuçta minikler keyiflerine göre hareket etmeyi fazlasıyla seviyorlar, unutmayın!

Bebekli Evlerde Yaşanan 7 Komik Durum

Olduk Olmadık Yerlerden Çıkan Islak Mendiller

Çocuklu evlerin olmazsa olmazı, ıslak mendiller ve kağıt havlulardır.

Meleğinizin kişisel bakım ve temizliğinde pratik ve hijyenik bir kullanım sağlayan bu ürünler, hemen her yerde elinizin altında bulunur. Maması ağzından dökülürken, altını değiştirirken, elini yüzünü temizlerken veya burnu akarken bu mendilleri bol bol kullanırsınız.

Hâl böyle olunca, odaların olur olmaz köşelerinden zamanlı zamansız çıkan peçeteler komik görüntülerin oluşmasına sebep olabilir.

Örneğin, tam evde misafir varken koltuğun arasından veya yastığın arkasından çıkan kullanılmış bir mendil, ‘bu evde çocuk var!’ mesajını en sağlam şekilde verirken sizi ve dostlarınızı da oldukça eğlendirir.

Sonuçta o mendil, miniğinizin kirli alt bezi de olabilirdi!

Bebekli Evlerde Yaşanan 7 Komik Durum

Arkanızı Döndüğünüzde Bir İşler Çevirmesi

Siz ona hala küçücük bir melek gözü ile bakıyorsunuz ama, gözünüzü yavrunuzun üzerinden iki dakika ayırdığınızda onu aklınızın ucundan dahi geçmeyecek bir hâlde bulabilirsiniz!

Çocuğunuzu yemeğini ağzıyla değil üstüyle yemek isterken, mutfakta dolapları karıştırarak un, yağ, süt gibi dökülme tehlikesi bulunan şeylerle oynarken veya koltuk, halı, duvar gibi evinizin çeşitli yerlerini sanatsal yönlerini keşfetmek için kullanırken bulma ihtimâliniz oldukça yüksek.

Bir anlık boşluğunuz, sizi uzun bir temizlik eylemi ile yüz yüze getirebilir. Mamasıyla veya yoğurduyla banyo yaparak oynayan bir miniğe hangi anne baba kızabilir ki? Karşılaştığınız duruma içten içe üzülseniz de kabul edin, bu sahne onu gördüğünüz en keyifli ve komik sahnelerden biri!

Bebek.com

Uzman kadromuz ve deneyimli editörlerimiz ile anne, babalara ve bebeğin yakınında olan herkese sorularının tüm cevaplarını vermek için 2001 yılından beri buradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kayıp Parola

Lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.