Bebeklerde uyku ve yatak düzeni

Bebeğin gün içinde öğrendiklerini düzenlemesi, depoladığı enerji ile diğer güne zinde ve öğrenmeye açık bir şekilde başlaması, uyku esnasında daha fazla salgılanan hormonların bağışıklığı güçlendirmesi ve büyümeyi hızlandırması açısından uyku, başta 0-3 yaş arası olmakla beraber tüm çocuklar için ihmale gelmeyecek bir öneme sahiptir.

Yenidoğan bebekler günün büyük bölümünü uykuda geçirirler. Büyüdükçe uyku süreleri azalsa da uyku, onların hayatında önemli bir yer tutar. Hem uykuya olan ihtiyaçları hem de kalite uykunun önemi göz önüne alınıp park yatak, bebek uyku seti, bebek uyku tulumu, bebek yatağı ve karyolası seçiminde ebeveynlerin önceliği şüphesiz onların konforu olmalıdır.

Park yataklar, 3-4 yaşına kadar kullanılabilen, çok fazla yer kaplamayan ve gerektiğinde çocuğun içinde eğlenebileceği oyun parkına dönüşebilen yataklardır. Bebek park yatakları; kolayca taşınabilecek kadar hafif olduğu, katlanıp seyahat ve ziyaretlerde bebeğin uyku düzeninin korunmasını
ve hareketlenmeye başladığında güvenli bir ortamda neşeli vakit geçirmesini sağladığı için sıklıkla tercih edilmektedir.

Yatak seçiminde öncelik konforken, park yatak uyku seti seçiminde ebeveynlerin önceliği sağlık olmalı. Alınacak uyku setinin hangi malzemeden yapıldığı, yıkanıp yıkanamadığı, hijyenik ve alerjik olup olmadığı bebeğin sağlığı açısından son derece önemlidir. Bebeklere özel üretilen uyku setlerinde genellikle terikoton kumaş ile silikon ya da elyaf dolgu kullanılmaktadır.

Park yatakların bir diğer özelliği de derinliği ayarlanabilen yatak ünitesi ile bebek için güvenli bir uyku ortamı oluşturmasıdır. Bu tip yataklarda, yatak ünitesi ilk aylarda en üst seviyede tutulur. İlerleyen dönemlerde bebek yatakta hareket etmeye başladığında, ünite alt seviyelere taşınarak bebeğin
güvenliği sağlanır.

Piyasada bebek ve ebeveynlerin farklı ihtiyaçlarına hizmet etmek üzere üretilen, çeşitli fonksiyonlara sahip park yatak modelleri yer almaktadır. Bez değiştirme ünitesi, gece lambası, müzikli dönencesi, oyuncak taşıma cebi gibi özellikleri olan bebek park yatak modellerinden ebeveynler kullanım yeri ve amacına göre kendilerine uygun olanı seçmelidir.

Baby 2 Go park yatak, Babymax park yatak, Jenny park yatak, Kanz park yataklar arasında her ihtiyaca uygun park yatak modelleri bulunmaktadır. Bu firmalara ait park yatakların yer aldığı ve park yatak fiyatlarının her bütçeye uygun olduğu online alışveriş mağazamız E-bebek.com’da en ucuz
park yataklar
, uyku setlerinin yanı sıra bebek yatak odası için aradağınız her şeyi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı