Bebek yapmadan önce E vitamini şart!

Ailenizi kurdunuz ve şimdi mutlu tablonuza bir de bebek eklemek istiyorsanız. Daha fazla E vitamini alarak bebek sahibi olma şansınızı arttırabilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin antioksidanlardan yardım alabileceği ortaya çıktı. Özellikle E vitaminin ve çinkonun bebek sahibi olma konusunda yardımcı olduğu 30’dan fazla yapılan araştırmayla kanıtlandı.

Uzmanlar erkeklerde üreme sorunları ile ilgili yürüttükleri araştırmalarda düzenli olarak antioksidan alan erkeklerin bebek sahibi olabilme ihtimallerinin almayan erkeklerden 4 kat daha fazla olduğunu açıkladılar. Ancak yine de kesin sonuçlar için daha fazla araştırma yapılması gerektiğini de sözlerine eklediler.

Her 20 erkekten birinde görülen üreme problemlerinin %80’inin oksidatif stresten kaynaklandığı ve sperm hücrelerinin hem sayısının hem de kalitesinin düştüğü belirtiliyor. Antioksidanlar hücre metabolizmasını koruyarak sağlıklı kalmalarını sağlar.

Araştırmalarda yapılan incelemelere göre özellikle erkeklerin düzenli olarak antioksidan almaları durumunda bebek sahibi olma şanslarının 4 kat daha yüksek olduğu gözlemlendi.

Ilgaz Kocaoğlan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı