Bebek ve çocuğa dair kitaplar

Kitap önerilerimiz devam ediyor. Çocuklarınızın yaratıcılıklarını, sosyal ve dil gelişimlerini farklı yönlerden destekleyen bu kitaplarla çok hem eğlenecek hem de yepyeni şeyler öğrenecek.

Sabiha

Yazan ve Resimleyen: Serpil Ural
KÖK Yayıncılık
Okuma Yaşı: 6+

Atatürk’ün manevi kızı, Tösteriyor. ürkiye’nin ve dünyanın ilk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen’in yaşam öyküsünü fotoğraflar ve renkli resimler eşliğinde anlatan bu kitap, kendi kendine yetme isteğinin bir çocuğu nerelere götürebileceğini gösteriyor. Bu ünlü Türk kadınını çocuklara tanıtmak, özellikle de kız çocuklarına örnek model teşkil etmesini sağlamak açısından önerilecek bir yayın.

Zarf Katlama/ Zarfogami:

Hazırlayan: Ayla Çınaroğlu
UÇANBALIK Yayınları
Uygulama yaşı: 5+

“Zarfları atmayalım, zarfları katlayalım” diyen Ayla Çınaroğlu, her evde bulunan kullanılmış zarfları katlayarak

-Armağanlar, sofra gereçleri
-Ev eşyaları, oyuncaklar
-Sevimli hayvanlar
-Süslemeler-şapkalar

yapmayı öğreten dört kitaplık bir dizi hazırlamış. Çizimler ve fotoğrafların desteklediği uygulama yöntemleriyle, evde olsun okulda olsun, bu kitaplardaki pek çok şeyi kolayca üretebiliriz. Çınaroğlu kitapları, “üretirken el becerisi ve düşlem gücünü geliştirmek için küçük bir olanak” olarak tanımlıyor ve “Japon kağıt katlama (origami) sanatına saygıyla, çalışmama ‘zarfogami’ adını verdim” diyor.

Bay Baykuş’la İlk Kelimelerimi Öğreniyorum:

Hazırlayan: Yrd. Doç. Dr. Vesile Yıldız
Resimleyen: Ülkü Ovat, Ümit Öğmel
KÖK Yayıncılık
Okuma Yaşı: 3+

Çocukların dil gelişimine katkıda bulunmak için tasarlanmış olan bu kitabı kullanırken, yetişkinlerde çocukların yanında ter alacak. İlk sayfalardan başlayarak Bay Baykuş’un önderliğinde çocuğunuz anlatacak, çeşitli sesler çıkartacak, hatta taklitler yapacak. “Bay Baykuş’a yardım edelim” derken, Bay Baykuş çocuğunuzun dil gelişimine katkıda bulunacak. İlk yaşlarında bu eğlenceli kitapla tanışan çocuklar, kitap sevgisi de kazanacak.

İDİL SEDA AK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı