Bebek puseti nasıl seçilir?

Hafif bebek arabası da denen bebek pusetleri, bugün pek çok marka tarafından üretilmektedir. Bu nedenle puset seçimi yaparken göz önünde bulundurulması ve kesinlikle atlanmaması gereken pek çok unsur vardır.

Bebek puseti
seçerken dikkat edilmesi gereken unsurları şöyle sıralayabiliriz:

– İlk olarak güvenlik: Pusetler, bebek taşıma konusunda anne babaların en güvendikleri araçlardır. Fakat önemli soru şudur; bebeklerimizi taşıdığımız pusetler gerçekten de güvenli midir? Seçim yapılırken öncelikle aracın, emniyet kemerinin bebek tarafından açılamayacğından emin olunmalıdır.
– Sağlık: Bebek puset fiyatları araştırılırken, malzemenin kaliteli ve sağlıklı olduğuna da emin olmak gerekir. Örneğin, bir pusetin kumaşı pamuklu ve bebeği terletmeyecek türden olmalı ve hijyen açısından da yıkanabilir özellikte olmalıdır.
Bebek taşıma koltuğu seçilirken de yine aynı özelliklere dikkat edilmesi gerekir.
– Ayarlanabilirlik: Pusetlerin sırt bölümünün ayarlanabiliyor olması özellikle, henüz oturması sakıncalı dönemde bulunan bebekler için önem taşımaktadır. Ayrıca pusetlerin çift yönlü olması bebek puset içindeyken anne tarafından rahatlıkla görülebilmesini sağlamaktadır.
– Kullanım kolaylığı: Puset seçimi yapılırken kolay açılıp kapanabilen ve hafif modellerin en ideal seçim olacağı unutulmamalıdır. Bu özelliklere sahip en yaygın model ise baston puset çeşitleridir.

Yukarıdaki özellikler, bir bebek pusetinde mutlaka bulunmalıdır. Anne babaların puset fiyatları için araştırma yaparken yukarıdaki maddeleri göz önünde bulundurmaları bebeğin hem sağlığı hem de güvenliği açısından son derece önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı