Bebek Odaları İçin Öneriler

Anne ve babaların heyecanla ve titizlikle doğacak bebekleri için hazırlıklarına devam ederken bebek eşyaları ve mobilyaları için bir kaç öneri ile yardımcı olmaya çalışacağız. Mobilya mağazaları, vintage storları ve daha bir çok yeri gezerek bebekleri için en uygun mobilyaları ve bebek eşyalarını ararken dikkate alınması gereken bir kaç konu var.

Öncelikle seçim yaparken oda rengine ve mobilya renklerine karar vermek gerekir. Bu nokta şu açıdan önemli uyumsuzluk ve karmaşa yaratacak değişik renkler gözü yorup kısa sürede bıkkınlık verebilir. Yumuşak göz yormayan renkler seçmek bebeğinizinde parlak ve çarpıcı renklerle göz yorgunluğu yaşamasına engel olur. Bebek odası bebeğin ihtiyaçlarının karşılandığı yaşam alanı olacağı için doğru, kullanışlı ve pratik tasarlanmış olması anne ve babaların işini kolaylaştırır. Bebek odalarında ilk etapta olması gereken belli başlı eşyaların içinde karyola, giysi dolabı, şifonyer, alt açma bakım masası ve bebek uyku seti yer alır. Bebek beşik ve park yatak gibi diğer eşyalar ebeveynlerin işini kolaylaştırırken bebeklerine daha rahat göz kulak olmasını sağlayan taşınabilir ürünlerdir. Bu ürünler bebek odası dışında kullanım alanlarına sahip. Bebek mobilyası alırken mobilya boyalarına dikkat etmek gerek. Kokusuz, kansorejen madde içermeyen sağlık açısından en kaliteli boyaların kullanılmış olduğu ürünler tercih edilmeli.

Bebek yatak odası alışverişi hamileliğin 23. Haftası civarında tamamlanması gerekir. Bebek odası mobilya siparişi verildikten hemen hemen 1,5 ay sonra teslim edilir. Bu sürenin sonunda gelen bebek odası mobilyaları boya kokusunun çıkması için 1 ay kadar bir süre havalandırılmaları gerekir. Bu sürenin sonunda kullanıma hazır olurlar. Son dakikaya bırakmadan dikkatle yapılan alışveriş anne ve bebeğin doğum sonrası sorun yaşamasına engel olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı