Güvenlik

Bebeğinizin hareketlenmeye başlamasıyla beraber, sizin de anne baba olarak gereken önlemleri almanız ve yavrunuzu kazalara karşı korumanız gerekmektedir. Bebeğinizin güvenliğini sağlamanız için yaşam alanınızda bazı değişikliklere gitmeniz ve size tehlikesiz gibi görünen bazı unsurları bebeğinize göre uyarlamanız kaçınılmaz olacaktır.

Bu kategorimiz altında bebeğinizin güvenliğini sağlayabilmeniz için neler yapmanız gerektiğine dair ipuçlarını bulabilirsiniz.

Güvenlik Sık Sorulan Sorular

Bebek güvenliği ile ilgili dikkat edilecek noktalar nelerdir?

Evdeki eşyalar mutlaka sabitlenmeli. Kablolar ortada bırakılmamalı. Açık prizler güvenlik kapakları ile kapatılmalı. Kapı ve pencerelerde istenmeyen kazaları engellemek için güvenlik önlemleri alınmalı. Bebek yatağının koruması sabit olmalı. Bebeğin geçmesini istemediğiniz yerler çitlerle sınırlandırılmalı. Oyuncakları yaşına uygun olmalı, yutabileceği boyutta olmamalı. Temizlik ürünleri, ilaçlar ve diğer kimyasal ürünler çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmeli. Para ve piller ortada bırakılmamalı. Bebekler asla banyoda ve havuzda yalnız bırakılmamalı. Oto koltuğu olmadan arabada seyahat etmemeli.

Bebek güvenliği için çit nasıl olmalıdır?

Bebek güvenliği ürünleri nelerdir?

Bebek güvenliği nasıl sağlanır?

Bebek güvenli yatış yastığı nasıl olmalıdır?

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kayıp Parola

Lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.