Bebek bezi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Doğumundan sonraki yaklaşık 3 sene boyunca hem bebeklerin hem de onların sağlığı ve rahatına her şeyden fazla özen gösteren ebeveynlerin en temel ihtiyaçlarından biri bebek bezi. Bebek bezleri, tuvaletini söyleme alışkanlığı yerleşmeden önceki dönemde bebeğin altındaki ıslaklığı emerek, onun her zaman kuru hissetmesini sağlar. Altı kuru olan bir bebeğin daha huzurlu ve sağlıklı, ihtiyacı olan deliksiz gece uykusunu aldığı için zihinsel gelişiminin daha iyi gerçekleşiyor olması bile bebekbezinin önemine kanıt olarak gösterilebilir.

Yeni doğan bir bebeğin altı, günde yaklaşık 10 kez değiştirilir. Bu açıdan hijyen, emiş gücü, esnekliğin yanı sıra bebek bezi fiyatları da ebeveynlerin bebek bezi seçiminde önemli bir unsur olarak karşımıza çıkar. Günümüzde bebek bezi üreticileri, bebeklerin her türlü ihtiyacına yönelik tasarladıkları bebek bezleriyle ebeveynlerin işini oldukça kolaylaştırmıştır.

Prima Premium Care de bu farklı ihtiyaçlara yönelik üretilen bezlerinden biri. Prima’nın en kuru ve ince bebek bezi olan Premium Care, yeni doğanların hassas cildini korumak üzere tasarlanmıştır. Prima Premium Care’in içerdiği koruyucu krem tabakası bebeğin cildini korurken, nefes alan yüzeyi pişik oluşumunu engeller. Bebek büyüdüğünde ebeveynler; yeni doğan bebek bezi olan Prima Premium Care yerine, yürümeye başlayan bebeklere göre tasarlanan Prima Aktif Bebek’i kullanmaya başlayarak onun rahatını her dönemde sağlayabilirler.

Erken doğum yapan anneler, bebekleri için Molfix bebek bezini tercih edebilirler. Molfix Prematüre, özel göbek oyuntusu ve sıvı kilit sistemi ile prematüre bebekler için üretilerek, önemli bir ihtiyaca cevap veren bebek bezidir. Ultra Prima bebek bezi ve Molfix bebek bezinin yanında, Huggies de ürün çeşitliliği ve kalitesi ile en iyi bebek bezi markalarından biri.

Hazır ve tek kullanımlık bebek bezlerini kullanmak istemeyenlere çözüm olarak yıkanabilir bebek bezi gösterilebilir. Yıkanabilir bebek bezleri, tekrar tekrar yıkanıp kullanılabilirken, aile bütçesine katkı sağlar. Kimyasal içermediği için alerjiye, kumaş olduğu için pişiğe, mide bölgesine baskı yapmadığı için reflü ve kusma problemlerine neden olmayan yıkanabilir bebek bezleri; bebeklerin tuvalet eğitimini de daha erken almalarına yardımcı olur.

Bebek bezi çeşitlerinden biri olan mayo bebek bezi, miniklerin havuzda ve denizde rahat etmesini sağlar. Mayo bebek bezlerinin içinde özel emici tanecikler suya girdiğinde sıradan bebek bezleri gibi şişmezken, koruyucu bariyerler dışarı sızmayı engeller.

Ürün çeşitliliği açısından en zengin markalardan biri olan Prima’da bebek bezi fiyatları ürün özelliklerine göre çeşitlilik gösterirken, en ucuz Prima bebek bezini online satış mağazamız E-Bebek.com’da bulabilirsiniz. Prima’dan BabyNEO’ya, Molfix’ten Huggies’e kadar birçok markayı barındıran mağazamızda en ucuz bebek bezleri arasından, hangi bebek bezini alacağınıza da kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı