Bebeğinizle güzel bir banyo için ipuçları

Bebeğinize banyo yaptırmak sizi zorluyor ve yoruyor olabilir. Bebeklerin başından aşağı aniden dökülen sudan korkması ve bağırması aslında oldukça normaldir. Bu yazıda bulacağınız ipuçlarını deneyerek banyo saatinin sakin bir şekilde geçmesini sağlayabilirsiniz.

Dikkatini dağıtın

Bebeğiniz banyoda olmaktan pek mutlu değilse dikkatini dağıtma yoluna gidebilirsiniz. Bebeğinizi yıkarken onunla konuşun ya da ona şarkı söyleyin. Elini tutmayı ya da bir oyuncakla oynamasını da deneyebilirsiniz.

Elinizin altında bir havlu olsun

Bebeğiniz sudan bunaldığında alnını ve yüzünü bir havluyla kurulayarak en azından biraz rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz. Kuruluk hissi onu da rahatlatacaktır.

Daha az şampuan kullanın

İhtiyacınız olduğunu düşündüğünüzden daha az şampuan kullanın. Bebeklerin çok fazla şampuana ihtiyacı yoktur. Daha az şampuan daha az durulanma demektir ve bebeğiniz böylece kendini daha rahat hissedecektir. Eğer bebeğinizin saçı azsa püskürtmeli bir şampuanı tercih edebilirsiniz.

Doğru mimikleri kullanın

Bebekler her şeyi gözlemlerler ve taklit ederler. Örneğin boynunu yıkayacaksınız ve başını bir türlü arkaya atmıyorsa önce siz başınızı arkaya atarak sizi taklit etmesini sağlayabilirsiniz. Ya da tavana bakması için ilgisini çekecek bir şeyler yapabilirsiniz.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı