Bebeğinizin Sevdiği Renk, Kişiliğinin Habercisi!

Her anne bebeğinin bir renge karşı ilgisi olduğunu mutlaka fark etmiştir. Örneğin en sevdiği oyuncağın rengi, giyince mutlu olduğu kıyafetinin rengi, etrafında gördüğünde huzurlu olduğu bir renk! Şimdi bakalım detaylara… Bebeğinizin o renkleri sevmesinin altında kişiliğini oluşturan parçalar yer alıyor olabilir mi?

beyazsever

Beyaz-sever Bebekler

Beyaz aslında herkesin tahmin edeceği gibi sakinlik ve sadeliği temsil eder. Bu yüzden belki de bebeğim beyaz rengi seviyor diyen anne sayısı az olabilir 🙂 Genellikle beyaz rengini seven bebekler gelecekte dingin bir hayata sahip olurlar ve aşırı uçlarda yaşamayı sevmezler. İyilik yapmayı da çok severler. Bebeğinizi zaman zaman oyuncak bebeğine, sokaktaki hayvanlara veya size şefkatle yaklaştığını gözlemlemeniz çok doğal, çünkü iyilik onun içinde var!

sarisever

Sarı-sever Bebekler

Sarı rengini seven bebekler, konuşmayı oldukça seven bebekler olarak bilinirler. Eğer bebeğiniz daha erkenden konuşmaya an-ne bab-ba demeye başlıyorsa, sarı rengi sevdiğini gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca bu iletişim gücü, gelecekte de onun insanlarla olan ilişkilerinin iyi olacağına işaret olabilir. Sarısever bebekler parkta oynamayı, güneşlenmeyi ve sosyal ortamlarda olmayı çok severler. Onun bu sosyal gelişim yönünü sık sık canlı tutmayı unutmayın. 🙂

turuncusever

Turuncu-sever Bebekler

Eğer bebeğiniz turuncu seviyorsa, en iyi dostunuzun o olacağından emin olabilirsiniz. Turuncu rengini seven bebekler çok iyi bir dost ve arkadaş adayıdır. Kolay kolay her insana güvenmeyeceğini ama doğru insanlara güveneceğini de söyleyebiliriz. Kızgınlıklarını bağırıp çağırmayan, uyumlu ve kolay anlaşılabilir insanlardır. Alçakgönüllü de oldukları için hayatları boyunca sevilen insanlar olacağını söyleyebiliriz.

pembesever

Pembe-sever Bebekler

Pembe seven bebeğiniz varsa, onun yardımsever olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Çevresindeki insanlarla ilgili, onlara pozitif yaklaşan ve yardım etmeyi çok seven bir karaktere sahip olacaktır. Ağırbaşlı ve sorumluluklarının bilincinde bir hayat süreceğini söyleyebiliriz. Utanma ve çekinme hisleri diğer renkseverlere göre daha yüksektir. Bu nedenle onun sosyalleşmenize anne ve baba olarak destek olmanızı tavsiye ederiz. Böylelikle yaşayacağı bazı yabancılama sorunlarını aşabilirsiniz.

kirmizisever

Kırmızı-sever Bebekler

Mutlu, heyecanlı ve hareketli! Bu kelimeler kırmızı seven bebekleri anlatıyor. 🙂 Yaşamaktan zevk almayı daha şimdiden bilen bir bebeğiniz var ve bu yaşamı boyunca böyle sürecek. Gezmeyi, yeni insanlarla tanışmayı ve dans edip şarkı söylemekten hoşlandıklarını söyleyebiliriz. Zaman zaman onu kendi kendine bir ezgi tutturmuş, şarkı mırıldanırken ve dans ederken bulabilirsiniz. 🙂

yesilsever

Yeşil-sever Bebekler

Bulunduğu her ortama ayak uydurabilen ve insanları seven bir bebeğiniz var! bunun avantajlarından faydalanmalı ve onun sosyalleşmesine katkı sağlamalısınız. 🙂 Bebeğiniz büyüdükçe, espri anlayışı olduğunu ve insanları neşelendirmeyi seveceğini fark edeceksiniz. Biraz sabırsız ve tezcanlı olabilirler, bu nedenle onu büyütürken zaman zaman zorlanabilirsiniz. Elinizde bir mama gördüğünde hemen yemek isteyebilir veya uyanır uyanmaz yataktan fırlayabilir. 🙂 Etrafına karşı çok duyarlı olacağını da söylemekte fayda var.

mavisever

Mavi-sever Bebekler

Duygusal geçişleri çok hızlı olan bebeklerdir. Gülüp ve ağlamaları arasında bazen 5 dakikadan bile az zaman olabilir. 🙂 Bu nedenle annesi ve babası olarak bazen onun ne hissettiğini anlamakta zorlanabilirsiniz, korkmayın; o bir mavisever! Peki bu rengi seviyor olması ileride nasıl bir insan olacağına işaret eder? Cömert ve sevgi dolu insanlar olacaklarını söyleyebiliriz. Bu cömertliği ile bazı ortamlarda kendini geri planda bırakıp çevresine destek olabilir hatta. Bu nedenle sosyal ortamlarda sevilen bireyler olacaklar ancak bunu abartmaları başarılarını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle ona kendisini doğru ve güçlü ifade etmeyi sizin öğretmenizi tavsiye ederiz.

morsever

Mor-sever Bebekler

Mor rengi seven bir bebeğiniz varsa, gününüzün nasıl geçeceği hep belirsizdir diyebiliriz. Bazı günler çok mutlu, bazı günler ise çok mutsuz olabilir. Çok sık duygu değişimi yaşarlar. Lüks içerisinde yaşayacakları bir hayat olsun isterler hep, bu nedenle bu yaşta fazla oyuncak isteyebilirler. 🙂 Hazıra konmayı severler 🙂 Sürekli sizden bir şeyler istediğini görebilirsiniz. Bebeğinizin bu duygusunun biraz bastırılması için ona bazı sorumluluklar yüklemeniz gerektiğini ve onu hayata böyle hazırlamanız gerektiğini unutmayın.

 

Sizin bebeğiniz en çok hangi rengi seviyor? Yorum olarak bırakmayın unutmayın.
Eğer yazımızı beğendiyseniz diğer anne ve babalarla mutlaka paylaşın. 🙂

Bebek.com

Uzman kadromuz ve deneyimli editörlerimiz ile anne, babalara ve bebeğin yakınında olan herkese sorularının tüm cevaplarını vermek için 2001 yılından beri buradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kayıp Parola

Lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.