Bebeğinizin Gelişine Hazır Mısınız?

Anne ve baba olma heyecanı ile deli dolu saatler geçiren çiftlerde babalık ve annelik heyecanın yanı sıra birçok farklı endişeleri vardır. Bu endişeler ise alış veriş, bebeğin ihtiyaçları, bebek hazırlığı gibi birçok detaylar vardır. Bu detaylardan başlıca olanı şu dur; hamile alış verişi; annenin kendine yapacağı birçok hamile kıyafeti ya da bebeğinin gelişini beklerken neler giyebileceğini düşünerek aldığı, elbiseler, bezler, mamalar, mama sandalyesi, biberon, emzik gibi birçok detayları için ne alan bu tarz alış veriş yaparak hazırlıkları yapmaktadır.

Hamile alış verişi, doğum yapılacağı sıra hastanede anneye lazım olabilecek olan, bebek bezi, hasta bezi, hastane çıkışı gibi birçok alış veriş gerektiren malzemeler gerekliler listesindedir. Hamile alış verişi yapılması gerekilen en güzel alışverişlerden bir tanesidir. Çünkü çocuğunuz eve eşinize alacağınız en güzel kıyafetler, eşinize alacağınız en güzel kıyafet ya da ihtiyaçlarını karşılamak en şahane alışverişleridir bu dönemde.

Hamilelikte en güzel alış veriş bebek ihtiyaçlarıdır. Bebek ihtiyaçları, bebek bezi, hastane çıkışları, bebek havlusu, bebek şampuanı, bebek pişik kremleri gibi birçok bebek ihtiyaçları arasında yer alan bu ihtiyaçları alarak hazır beklenmelidir. Bebek ihtiyaçları alınırken birkaç tanede rahat takımlar alınırken hastane de kaldığı sürece rahat bir şekilde değişimini yapmalıdır.

Bebek ihtiyaçlarında çocuk bezi, ıslak mendil ve ıslak havlu, kendimiz yaptığımız ağız mendilleri, yakalıklar gibi ufak ama uğraştırıcı detaylar hazırlanarak, hazır bir şekilde beklenilmelidir. Bebek ihtiyaçları saymakla bitmez hastanelerde rahat olabilmek için hastane valizi hazırlayarak, bebekler ve de anneler için şarttır. Bebek ihtiyaçları alınarak hazırlıklar tamamlanabilmektedir.

 Anne ve babalar kendilerini öncelikle hazır hissetmeleri gerekmektedir. Kendilerini hazır hissetmesi bebeğe hazır oldukları belli olur. Bebeğe hazırlık, öncelikle insan anne ve baba olmaya hazır olacaklardır ki, bebeğe de hazırlıklı olsunlar. Anne baba adayları her zaman gelecek olan bebeklerin, n planlarını öncede yapmaktadır.

Bu planlar bebeğe hazırlıkplanlarıdır, bebeğe hazırlık olarak ilk önce bebeğine oda yapımı, ağlı bezler, sağlıklı kıyafetler düşünülmektedir. Anne ve baba bebeğe hazırlık olarak ilk önce kendilerini hazırlamaktadır bebeğinin yaşantısını nasıl olacağına ve de sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamaktır. Bebeğe hazırlık, yapılması için öncelikle kendimizi ve de çevremizi sağlıklı bir şekilde organizasyon etmeliyiz ki sağlıklı bir birey yetiştirsinler.

Bebek.com

Uzman kadromuz ve deneyimli editörlerimiz ile anne, babalara ve bebeğin yakınında olan herkese sorularının tüm cevaplarını vermek için 2001 yılından beri buradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kayıp Parola

Lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.