Bebeğiniz yüzmeye ne zaman başlamalı?

Bebekler; suya karşı saygı ve sevgi ile yaklaşmaları gerektiğini öğrenirken, aynı zamanda temiz ve hijyenik bir ortamda özgüvenlerinin gelişir. Ebeveyn ile bebek arasındaki bağ kuvvetlenir. Bebek Yüzme Eğitmeni Erengül Özbuğutu, bu program hakkında bilgi veriyor: “Programımız ebeveynlere ve bebeklerine kendilerini suyun üstünde ve altında rahat hissetmelerinin yolunu kolay ve güvenli bir şekilde öğretmektedir. Bu nedenle  bir bebek, bebek yüzme programına doğumdan itibaren katılabilir.”

Bebekler için havuz seçiminde nelere dikkat edilmelidir?
Havuz tercihi yapılırken havuzların ozonla, iyonla, kristalle veya tuzlama metodu ile temizlenmesine dikkat edilmelidir.

Yüzme Eğitimi Ne Kadar Sürmelidir?
Bebekler nefes tutma refleksi ile doğarlar. Programımızda bebek derslerimizde bu egzersizin unutulmaması ve pekiştirilmesi için egzersizler yapmaktayız. Bebek derslerimizin sonunda bebeklerimiz suya girdiklerinde nefeslerini tutarak yardımsız bir şekilde kenara ulaşmaktadırlar. 12. aydan sonra suyun üstünde durma egzersizlerimiz başlamaktadır. Bu egzersizler sonucunda  cocuklarımız  yardımsız  suyun  üstünde kalabilmektedir.

Bebek yüzme eğitiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
Herşeyden önce bu programı uygulayacak kişinin bebek yüzme eğitimini alması gerekir. Her yüzme eğitmeni bu programı uygulayamaz.

Bebek yüzmesinin faydaları nelerdir?
Bebekler doğduklarında dalma reflekslerini kullanarak suyun altında nefeslerini tutabilirler. Bebek yüzme programımız bu doğal refleksi kullanıp bebeklerin suyun içinde kendilerini güvende hissetmelerini sağlamayı amaçlıyor. Bebekler nefes tutma egzersizlerine kelime bağdaştırma yöntemini kullanarak başlıyor. Bu şekilde yüzleri suya temas ettiğinde doğal nefes tutma reflekslerini kontrol etmeyi öğreniyorlar. Bebeklerin eğlenceli bir tecrübe edinmeleri bizim için çok önemli olduğundan programımız oyun eşliğinde öğrenmeyi hedefliyor ve ebeveyn yetişkin katılımı ile gerçekleşiyor. Programımızı yaş gruplarına ayırmaktayız ve her aşaması 5 hafta sürmektedir.
 
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ERENGÜL ÖZBUĞUTU
TEL :05428925450
e-mail:erengulozbugutu@hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı