Bebeğiniz sizi çok seviyor

Yeni doğan bebeğinizin sizi sevdiğini nasıl anlayacağınızı merak mı ediyorsunuz? Sorunuzun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bebeğiniz doğduğu andan itibaren en çok sizinle birlikte olmasına rağmen yüzünüzü hatırlamakta zorlanabilir. Dünya ile ilgili hiçbir fikri olmamasına rağmen sizin önemli biri olduğunuzu biliyor.

Bebeğinizin yanında olmasanız bile o sürekli sizi düşünür. 8-12 aylık olduğu zaman siz odadan ayrıldığınızda yüzünü buruştururken odaya geldiğinizde gülümsemeye başlar.

Bebeğiniz ne zaman ihtiyacı olsa size koşar. Bir yeri incinse ya da mutsuz hissetse ilk geleceği yer sizin kucağınız olacaktır. “Seni seviyorum” cümlesinin anlamını tam olarak anlamasa da hareketlerinizden sizin de onu ne kadar çok sevdiğinizi anlar ve size karşılık verir.

Bahçeden çiçekler toplayıp size getirir. Sizin için resimler çizip, bulduğu hoşuna giden şeyleri ilk önce size getirir. Yaptığı şeyleri önce size gösterip sizin onayınızı almak ister. Sizi etkilemek için yollar arar.

Sizi sırdaşı olarak görür ve en utandığı anlarda bile çekinmeyeceği tek kişi siz olursunuz. Küçük bebeğiniz size kelimelerle anlatamasa da tüm bu davranışlarıyla sizi ne kadar çok sevdiğini gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı