Babalar da emzirmenin bir parçasıdır

Emzirme anne ve bebeğinin dansı olarak tanımlanır. Peki, babalar bu dansı sadece izlerler mi yoksa bu dansın bir parçası mıdırlar? Bundan birkaç yıl önce babalar emzirme gibi konularla pek fazla ilgilenmezken günümüz babaları bu konuyla çok daha ilgililer ve eşlerine çok daha fazla yardımcı olmaya çalışıyorlar. Anneler, eşlerinin desteğinin emzirme döneminde çok önemli olduğunu belirtiyorlar.

Yapılan araştırmalar ve anketler sonucunda eşlerinin desteğini almanın emzirme dönemindeki bir anneyi çok fazla rahatlattığını gösteriyor. Emzirme döneminde eşine yemek hazırlayan, ağlayan bebeği kucaklayıp sakinleştirmeye çalışan ve her aşamada eşlerinin yanında olup destek olan babalar, annelerin daha huzurlu olmalarına yardımcı oluyor.

Babalar bebeklerini emziremeyecek olsalar da bunun dışında kalan her şeyi anneler kadar yapabilirler ve uzmanlara göre yapmalılar da. Hem eşlerine yardımcı olmak hem de baba olmanın keyfine varmak için bebekleri için ve eşleri için yapabilecekleri her şeyi yapmaları gerekiyor. Böylece hızla büyüyen bebeklerin en güzel günlerini birlikte yaşayacak ve eşleriyle bağlarını kuvvetlendirmiş olacaklar.

Göğüs pompaları kategorisindeki ürünleri görmek için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı