Anneleri mutlu edin!

Evin iki yaramazı Anneler Günü’nde sabah erkenden annelerinin yanına koşarak “Anne bugün senin günün, kahvaltıyı biz hazırlayacağız !” demişler… Anneleri de gayet mutlu bir şekilde “oooh ne güzel bir sabah, kahvaltım da ayağıma gelecek” diye yatmaya devam etmiş… Derken, 10 dakika geçmiş, 20 dakika geçmiş, gelen giden yok. Şaşırmış, kalkıp mutfağa gitmiş. Bir de bakmış ki 2 küçük yaramaz sofrayı bir güzel kurmuşlar, afiyetle kahvaltı ediyorlar. Çocuklar annelerini görünce bir ağızdan bağırmışlar:”Bugün Anneler Günü diye biz kendi kahvaltımızı kendimiz hazırladık!!!”

Eğer siz bu yaramazlar gibi düşünmüyor, Anneler Günü’nde özel bir şeyler yapmak istiyorsanız, aşağıdaki önerilerimizi hemen okuyun ve  eylem planı hazırlayın. Bu yıl eşinizi / annenizi hem şaşırtacak hem de eğlendirecek planlar yapmaya özen gösterin!!!

Neler Yapabilirsiniz?

• Onun mutfağa girmesini ya da herhangi bir evi işini yapmasını kesinlikle ve kesinlikle önlemelisiniz. Bu nedenle mümkünse planlarınızı ev dışında gerçekleştirebilecek şekilde yapın.

• Brunch fikri ile güne başlayabilirsiniz, böylece hem evden çıkmak için bir fırsat yaratmış hem de eşinizi / anneninizi kahvaltı hazırlama durumu ile karşı karşıya bırakmamış olursunuz.

• Eşinizin / annenizin uzun zamandır almayı istediği bir şey yoksa eğer, ona kendini değerli hissettirecek hediyeler almaya özen gösterin. Hediye olarak alacağınız şeyin daha çok onun kişisel kullanımda kalacak bir şey olmasına dikkat edin.

• O günü değişik kılabilecek fikirler geliştirin. Beraber her zaman yapamadığınız bir şeyler yapmaya çalışın. Örneğin İstanbul’da yaşıyorsanız boğazda tekne turu yapabilir veya adalara konaklamak için gidebilirsiniz.

• Annenize şiir yazabilirsiniz. Anneniz buna çok sevinecektir, çünkü kendi emeğinizle hazırlamış olduğunuz bir hediye onu her şeyden daha çok mutlu edecektir. Eşiniz de romantik bir şiire hayır demeyecektir 🙂

• Çiçek alın. Kadınlara çiçeğe dayanamaz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı