Anne Adaylarının Hamilelik Sürecini Kolaylaştıracak İpuçları

Zorlu geçen hamilelik süreçlerinde anne adaylarının kurtarıcı ürünlere ihtiyacı oluyor. Bu yazımızda anne adaylarının hamilelik sürecini kolaylaştıracak ipuçlarına yer verdik

Detaylar için yazımızı okumaya devam edin.

  1. Vücut Yastığı

Gerek gece uyurken gerek gün içerisinde koltukta otururken kullanabileceğiniz bu yastıklar, normal yastıklara göre çok daha rahat ve ergonomikler. Hamile kadınların vücutlarının geçirdiği değişimler sebebiyle, rahatsızlıklarını bir şekilde giderme ihtiyacı duydukları noktada, vücut yastıkları eşlerinden bile daha çok destek olabilir.

Dilerseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak yazımızı inceleyebilirsiniz:

Hamile Yastığı Seçim Rehberi: https://www.bebek.com/hamile-yastigi-secim-rehberi/

  1. Destek Kemerleri

Tüm anne adaylarının karınlarının büyüme oranı ve genel vücut dayanıklılıkları farklılık gösterir. Bu elastik kemerler, her karna göre şekil alabilir ve anne adaylarının sırtına, özellikle omurlar üzerinde oluşan baskıyı hafifleterek hamilelik sırasındaki bel ağrılarını azaltacaktır.

  1. Sabah Bulantılarına Basit Çözümler

Hamileliğin erken evrelerinde birçok kadına göre dayanılmaz bir sorun olan sabah bulantıları için çok basit çareler var. Ancak sizin mideniz ve ağız tadınıza göre kendinize en uygunu ve en çok işe yarayanı bulmalısınız:

  • Fıstık,
  • Tuzlu çubuk kraker,
  • Sade bir simit parçası  gibi, hafif tuzlu ve mide bulantılarınızı bastıracak atıştırmalıkları yanınızda mutlaka bulundurun. Eğer bunlar işe yaramazsa, deniz tutmasına karşı kullanılan bileklikler de sabahlarınızı daha az sorunlu geçirmenize yardımcı olabilir.
  1. Cildiniz için Kremler

Hamileliğin, cildinize negatif etkileri olacağı bir gerçek. Ancak bu, hiçbir çözümün olmadığı anlamına gelmiyor. Doğal ve organik krem ve solüsyonlarla, cildinizin kaybettiği esnekliği ve hamilelikle ortaya çıkan çatlakları en aza indirmek mümkün.  Kakao ve hindistan cevizi yağı, cildinizin çatlakları hızlı bir şekilde onarmasına yardımcı olurken, Aloe Vera jelleri, özellikle soğukken, ayaklarınızdaki şişkinlik ve ağrıları rahatlatacaktır.

Sağlıcakla kalın.

Bebek.com

Uzman kadromuz ve deneyimli editörlerimiz ile anne, babalara ve bebeğin yakınında olan herkese sorularının tüm cevaplarını vermek için 2001 yılından beri buradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı