Aktivite Önerileri

Bebek oyuncakları; bebeğinizin el becerisini, kavrama kabiliyetini, dikkatini ve yaratıcılığını geliştirebilir. Önemli olan bebeğinizin gelişimine ve yapısına uygun, doğru içeriğe sahip bebek oyuncaklarını tercih etmenizdir

Bebek oyuncakları nelerdir?

Bebek oyuncakları bebeğinizin aylık gelişimine uygun olarak seçebileceğiniz, bebeğinizin çeşitli becerilerini geliştirmek için tasarlanmış oyuncaklardır.

Bebek oyuncakları 0-6 ay arasında genellikle yumuşak, ısırmasına ve tutma kabiliyetini sağlayacak, gözüyle takip edebileceği oyuncaklardır.

Bebek oyuncakları 1 yaş döneminde ise daha çok sesli, renkli, kendisinin rahatlıkla tutup yönetebileceği, daha çok kabiliyet gerektiren eğitici oyuncaklardır.

Bebek oyuncakları çeşitleri ile ilgili sitemizde yer alan forum bölümünden annelere soru sorarak danışabilir, dilerseniz de bebek oyuncaklarıyla ilgili makalelerimizi okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bebeğiniz yaklaşık 8-9 aylık olduğundan itibaren sizinle çok daha rahat iletişim kurmaya başlayacaktır. İşte bu aylardan sonra anneler bebeklerinin iletişim kabiliyetlerini, kendilerine güvenlerini artırıcı bebek oyunları arayışı içerisine girerler.

Bebeğinizle beraber onun aylık gelişimine katkı sağlayacak bebek oyunları oynamanız onun hem fiziksel hem de duyusal gelişimini destekleyecektir.

Bebeğinizin aylık gelişimine uygun bebek oyunları oynamanın faydaları;

  • Bebeğinizin göz kontağı kurmasına yardımcı olur.
  • Elle kavrama, sıkma gibi yeteneklerinin daha çabuk gelişmesine yardımcı olur.
  • Hareket kabiliyetini geliştirir.
  • Sizinle iletişimini güçlendirir.

Bebek oyunlarının faydalarını makalelerimizden okuyabilir, bebeğinize en uygun bebek oyununu bulabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Giriş Yap
Kayıt Ol
Kayıp Parola

Lütfen kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girin. E-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmak için bir bağlantı alacaksınız.