23 Nisan’da bu etkinlikleri kaçırmayın!

1.       Keremcem çocuklarla buluşuyor
Ataşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan 3.Uluslararası Ataşehir 23 Nisan Çocuk Festivali birbirinden renkli etkinliklerle Ataşehir’de coşkuyla kutlanacak. 23 Nisan’da gerçekleşecek Festival Galası’nda ünlü sanatçı Keremcem sahne alacak. Festival Galası, 23 Nisan’da Ülker Sports Arena’da saat 15:00’de çocukların sunacağı renkli gösterilerle başlayacak. Ataşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak Almanya, Arnavutluk, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Macaristan, Meksika, Polonya ve Yakutistan’dan gelen 184 çocuğun dans gösterisinin ardından Ataşehirli çocuklar sahneye çıkacak.

2.       Çocuklar, çocuklar için çalışıyor
Brandium Yaşam ve Alışveriş Merkezi’nde Türkiye’de ilk kez Disney Prenses Şatosu kurulacak. 23 Nisan’da aktivite alanında Disney’in profesyonel ekibi tarafından özel olarak makyajları, saçları yapılıp hazırlanan minik çocuklara; prenses olabilmenin kapıları aralanacak. Ayrıca, ebeveynler çektikleri fotoğrafları Brandium AVM instagram hesabına yüklendiklerinde, özel printsgram teknolojisini kullanarak bu fotoğraflara anında sahip olabilecekler. Etkinlik 14.00-15.30 saatleri arasında yapılacaktır.

3.       Yoga Academy’den çocuklara hediye yoga dersi
Yoga Academy çocuklarımızı unutmuyor, onlar için özel hazırladığı bir ders programını 23 Nisan’da kendilerini arayan tüm çocuklara hediye ediyor. Yoga Academylerde uygulanan  “Çocuklar İçin Yoga” programı çocukların fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığını geliştirmek için uzmanlar tarafından geliştirilmiştir. Bu program ile çocuklar önce 4 temel nefes tekniği ile doğru nefes almayı öğreniyor, oyun gibi olan onlara yönelik duruşlarla esnekliklerini artıyor, kaslarını güçlendiriyor. Dersin sonunda yapılan imajinasyon çalışması ile konsantrasyonları ve yaratıcılıkları artıyor, tamamen gevşeyerek gerçekten dinleniyorlar.

4.       Su altında Kuğu Gölü Balesi
Su altında gerçekleştirdiği birbirinden farklı ve keyifli etkinliklerle adından söz ettiren Turkuazoo Akvaryum, “Su Altında Kuğu Gölü Balesi”ni 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yakışır şekilde  23 ve 24 Nisan 2013 tarihlerinde izleyicilerle buluşturacak. Su balesi ve senkronize yüzmede ülkemizi çeşitli organizasyonlarda temsil etmiş ve derece kazandırmış Türk Milli Takımı sporcularından oluşan grubun  sergileyeceği  Su Altında Kuğu Gölü Balesi, çocuklara unutamayacakları anları yaşatmaya hazırlanıyor.
 
5.       Sakıp Sabancı Müzesi Çocukların Yönetiminde
Çocuklar, 23 Nisan 2013 Salı günü gerçekleşecek etkinlik öncesinde müze görevlileriyle tanışarak üstlenecekleri görevler hakkında bilgi alacak, saat 10.00’dan itibaren müzedeki tüm görevleri üstlenerek bilet kesmeye başlayacaklar.  Çocuklar, ayrıca Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu sergilemesinin gezileceği tur kapsamında rehberlik yapacak, güvenlik görevlisi, konservasyon sorumlusu ve eğitimci olacaklar. Atölye çalışmasında ise çocuklar, birbirinden yaratıcı tasarımlarla “müzeyi açan bir çift anahtar” hazırlayıp anahtarlardan birini müzede bırakacak, diğerini ise bu eğlenceli güne ait bir anı olarak yanlarına alacaklar.
 
6.       İstanbul Oyuncak Müzesi
İstanbul Oyuncak Müzesi, 23 Nisan 2013 Salı günü çocuklar için oyun oynamanın keyfine varacakları ve birlikte hareket etmenin gücünü keşfedecekleri etkinlikler hazırladı. Program ise şöyle:
Saat  13.00-13.45 Çocuk Caz Konseri
Saat 13.45-14.30 Bedenimiz Enstrüman Oyunu
Saat 14.30-15.00 Sinerji Oyunu
Saat 15.00-15.30 Dev Mikado Oyunu
Saat 15.30-16.00 Tavşan Yuvası Oyunu ve Balon Koşusu Oyunu
*Müze ziyaretçileri etkinliklere ücretsiz katılabilecektir.

7.       Minik şefler, Holiday Inn İstanbul City’de buluşuyor
Holiday Inn İstanbul City, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda minikler için maharetlerini sergileyebilecekleri eğlenceli bir program hazırladı. Minik şefler,  Holiday Inn İstanbul City’nin usta şeflerinin eşliğinde küçük elleriyle pastalar, pizzalar ve kurabiyeler hazırlayacaklar. Anne babalarıyla birlikte eğlenceli dakikalar yaşayacakları bu etkinlikte çocuklar, hazırladıkları pastaları, kurabiyeleri anne babalarına tattırabilecekleri gibi arkadaşlarına götürme fırsatını da yakalayacaklar. 23 Nisan 2013 Salı günü 12.00-15.00 saatleri arasında Holiday Inn İstanbul City’de gerçekleşecek, etkinlik 5-8 yaş ve 9 -12 yaş arası toplam 40 çocukla sınırlı olacak.
 
8.       Türkiye İş Bankası Müzesi’nde 23 Nisan Şenliği var!
Türkiye İş Bankası Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında  23-28 Nisan 2013 tarihleri arasında 5-13 yaş grubundaki çocukları ağırlayacak. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek birçok atölye çalışmasının yanı sıra müzenin de gezileceği etkinliklerde, kollu hesap makineleri, daktilolar, ağırlık ölçerler, mühürler, eski tip telefonlar, bankamatik, banka kartları gibi bankacılıkta ilk yıllardan günümüze kullanılan aletler de tanıtılacak. Çocuklar hem Cumhuriyet tarihine, hem de tasarruf ve bankacılığa dair bilgiler öğrenecek.

9.       Dalin’le 23 Nisan Şenlikleri
Dalin şenlikleri 20- 23 Nisan’da Türkiye’nin farklı şehirlerinde gerçekleşecek. Dalin eğlenceli aktiviteleri ile çocukların bu özel ve mutlu gününde onların yanında olacak. Çocuklar sandalye kapmaca, halka oyunu ve hoola hop yarışmalarıyla hem eğlenecek hem de sürpriz hediyeler kazanacak, Dalin civcivi ile tanışma fırsatı yakalayacak ve yüz boyama standında yüzlerini boyatarak istedikleri karaktere bürünebilecekler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı