Bebek Ekle

Sağlıklı Gözler

 • Sağlıklı Gözler
 • Doç. Dr. Banu Coşar
 • danisma@banucosar.net

 • Doç. Dr. Banu Coşar
  Göz Hastalıkları Uzmanı

  danisma@banucosar.net

  www.banucosar.net


  1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2006 yılında “doçent” ünvanına hak kazandı. Halen Acıbadem Maslak Hastanesi’nde çalışmaktadır ve Acıbadem Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesidir.

 • Toplam 33 yazısı bulunmaktadır.

Son Yazısı

Kış ayları göz sağlığımızı tehdit ediyor!

(19 Ocak 2015 Pazartesi)
Hava kirliliği özellikle Kasım-Şubat ayları arasında göz sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Kışın şehirlerde ısıtma sistemleri ile araç trafiğinin etkileri birleşince; atmosferde sülfür, azot ve karbon monoksit gibi gazlar yoğunlaşıyor. 

Diğer Yazıları

Kimler kişiye özel lazer tedavisi olmalı?

(13 Ekim 2014 Pazartesi)
Eğer gözlükle tam görüyorsanız, gece görüşünüz iyi ise ve görme kalitenizden şikayetçi değilseniz; kişiye özel tedavi olmanıza gerek yok. Standart LASIK sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır. Lazer için başvuranların ancak %20’sinde kişiye özel tedavi gerekiyor.

Göz tembelliği için bilgisayar oyunu: AmbP iNet

(03 Haziran 2014 Salı)
“ Göz tembelliği ”, diğer deyişle, “ ambliyopi ”; gözde hiçbir yapısal bozukluk olmadığı halde gözlükle veya kontakt lensle tam görememedir. Göz tembelliğinin belli başlı nedenleri; iki göz arasında derece farkı olması, göz derecelerinin çok yüksek olması, göz kayması veya gözün küçük yaşlarda herhangi bir nedenle kapatılmış olmasıdır.

Bebeklerde göz sağlığı

(05 Ağustos 2013 Pazartesi)
Dışarıdan bakmakla gözleri sağlıklı görünen bir bebeğin ilk rutin göz muayenesi 3 yaşında yapılmalıdır. Ara sıra bebeğinizin gözlerini sırayla kapatarak görmesini kontrol edin. Tek taraflı görme problemi varlığında, bebeğiniz gören gözünü kapadığınızda ağlayacak ve elinizi itmeye çalışacak, diğer gözünü kapadığınızda ise tepki vermeyecektir.

Yakın Görüş Tedavisinde Yeni Bir Yaklaşım: Kamra Inlay (Acu Focus)

(19 Haziran 2013 Çarşamba)
Kırk yaştan sonra hepimizin yakın görüşü bozuluyor. Bu durum yaşa bağlı olarak gözümüzdeki lensin esnekliğini yitirmesinden kaynaklanıyor ve presbiyopi adıyla anılıyor. Presbiyopi tedavisinde artık yeni bir seçeneğimiz var: Kamra inlay yöntemi…

Baş ağrınızın nedeni gözleriniz olabilir

(08 Mart 2013 Cuma)
Miyopi (uzağı net görememe), hipermetropi (yakını net görememe), astigmatizma (hem uzak hem yakında görüntüleri net görememe) ve presbiyopi (40 yaşından sonra yakını net görememe) gibi göz bozukluklarının tamamı baş ağrısına yol açabilir.

Aradığınızı Bulamadınız mı?

Ara

Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...