Bebek Ekle

Sağlıklı Gözler

 • Sağlıklı Gözler
 • Doç. Dr. Banu Coşar
 • danisma@banucosar.net

 • Doç. Dr. Banu Coşar
  Göz Hastalıkları Uzmanı

  danisma@banucosar.net

  www.banucosar.net


  1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2006 yılında “doçent” ünvanına hak kazandı. Halen Acıbadem Maslak Hastanesi’nde çalışmaktadır ve Acıbadem Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesidir.

 • Toplam 30 yazısı bulunmaktadır.

Son Yazısı

Bebeklerde göz sağlığı

(05 Ağustos 2013 Pazartesi)
Dışarıdan bakmakla gözleri sağlıklı görünen bir bebeğin ilk rutin göz muayenesi 3 yaşında yapılmalıdır. Ara sıra bebeğinizin gözlerini sırayla kapatarak görmesini kontrol edin. Tek taraflı görme problemi varlığında, bebeğiniz gören gözünü kapadığınızda ağlayacak ve elinizi itmeye çalışacak, diğer gözünü kapadığınızda ise tepki vermeyecektir.

Diğer Yazıları

Yakın Görüş Tedavisinde Yeni Bir Yaklaşım: Kamra Inlay (Acu Focus)

(19 Haziran 2013 Çarşamba)
Kırk yaştan sonra hepimizin yakın görüşü bozuluyor. Bu durum yaşa bağlı olarak gözümüzdeki lensin esnekliğini yitirmesinden kaynaklanıyor ve presbiyopi adıyla anılıyor. Presbiyopi tedavisinde artık yeni bir seçeneğimiz var: Kamra inlay yöntemi…

Baş ağrınızın nedeni gözleriniz olabilir

(08 Mart 2013 Cuma)
Miyopi (uzağı net görememe), hipermetropi (yakını net görememe), astigmatizma (hem uzak hem yakında görüntüleri net görememe) ve presbiyopi (40 yaşından sonra yakını net görememe) gibi göz bozukluklarının tamamı baş ağrısına yol açabilir.

Çağımızın en yaygın göz problemlerinden biri: Göz kuruluğu

(17 Ocak 2013 Perşembe)
Göz kuruluğu hastalığı, gözyaşı ve göz yüzeyinin çok-faktörlü bir hastalığıdır. Gözyaşının önemli bir kısmı, ana gözyaşı bezinden refleks olarak salgılanır. Gözyaşı tabakası, mukus, su ve yağdan oluşur. Ayrıca gözyaşının içinde antimikrobiyal proteinler vardır.

Yakın görüş tedavisinde yenilik

(05 Ekim 2012 Cuma)
Kırk yaştan sonra hepimizin yakın görüşü bozuluyor. Buna “presbiyopi” adı veriliyor. Presbiyopi tedavisi için artık elimizde yeni ve etkili bir silahımız var: Supracor laser. Supracor tedavisi tek veya iki göze birden uygulanıyor. Ancak tek göze uygulanmasını tercih ediyoruz çünkü ilk aylarda uzak görüş olumsuz etkilenebiliyor.

Latisse kirpikleri uzatıyor. Peki gözler için güvenli mi?

(30 Temmuz 2012 Pazartesi)
Kirpik uzatıcı olarak 2008 yılından beri piyasada olan ve FDA onayı bulunan Latisse’in etken maddesi; aslında bir göz tansiyonu düşürücü damlanın (Lumigan) içindekiyle aynı. Bu damlayı kullanan göz tansiyonu hastaları ve göz doktorları, zamanla kirpiklerin uzadığını farkettiler. Zaten Latisse bu gözlem sonrasında üretildi. 

Aradığınızı Bulamadınız mı?

Ara

Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...