Bebek Ekle

Televizyon izlemek bebeklerin beyinleri için zararlı

Uzmanlar uzun süre televizyon karşısında olan bebeklerin bilişsel gelişimlerinin daha yavaş olduğunu ve daha geç konuştuklarını belirtiyorlar.

Uzmanlar uzun süre televizyon karşısında olan bebeklerin bilişsel gelişimlerinin daha yavaş olduğunu ve daha geç konuştuklarını belirtiyorlar.

Günde ortalama olarak bir saat televizyon izletilen bebeklerin, izlemeyen bebeklere göre daha yavaş gelişim gösterdiklerinin altını çizen uzmanlar anne babaların bu konuya özellikle dikkat etmesi gerektiğini vurguluyorlar.

Televizyon izlemek yerine konuşmaya teşvik edilen, oyun oynatılan ve kendileriyle ilgilenilen bebeklerin daha hızlı bir şekilde bilişsel gelişimlerini tamamladıkları belirtiliyor.

Pek çok anne baba bebeklerinin uslu durmasını sağladığı için onları televizyon karşısına oturtmayı tercih etse de bebeklerinin sağlıklı gelişimlerini desteklemek için bundan kaçınmaları gerekiyor. Özellikle 2 yaş altındaki çocukların hiçbir şekilde televizyon karşısına oturtulmamaları gerektiği vurgulanıyor.

Yorumlar

Özlem Özbek 04 Ocak 2011

tamamiyle katılıyorum benım de 8,5 aylık oğlum var ve izletmemeye özen gösteriyorum çevremdekılerin tuhafına gitse de ben doğru olanı yaptığıma inanıyorum.....

Yeter Yılmaz 21 Mart 2011

benim bebeğim de 9.5 aylık. oğlumuz Ali Deniz'e televizyon seyrettirmemeye gayret ediyoruz.

Suzan Özgün Güney 26 Nisan 2011

BENIM BEBEGIM 19 AYLIK BEBEKKEN IZLETMEDIM SONRA KENDISI DE ISTEMIYOr ARTIK BAKMAK. ACTIGIMDA ILGILENMIYOR BASKA SEYLERLE UGRASIYOR AMAN NE OLCAK IZLESE DIYORLARDI AMA HAYIR DEDIM VEE IYI SONUCLAR ALDIM

Diğer Yorumlar: 1 2 İleri »

Siz de Yorum Yapın!

Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye girişi yapın veya kayıt olun.
Bebekler

Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...