Hamilelik döneminin başlangıcından itibaren, vücudunuzda çeşitli fizyolojik, anatomik ve hormonal değişiklikler meydana gelebilir. Bu değişikliklere bağlı olarak da bazı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Vücudunuzda meydana gelen değişiklikler ve bu değişikliklerin sebep olabileceği hastalıklar hakkında bilgi edinmek için, bu başlık altındaki yazıları okuyabilirsiniz.

Doğum öncesi dönemde, gebelik haftasına uygun olarak seçilen test ve yöntemlerle bebeğinizin sağlıklı olup olmadığını öğrenmeniz mümkün. Bu başlık altındaki yazılarda, gebelik öncesi yapılan testler ve bu dönem içerisinde bebeğinizde görülebilecek hastalıklar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kadın hastalıkları denilince ilk akla gelen vajinal akıntı, kısırlık, adet düzensizliği ve pelvik ağrı gibi sorunlar, kadınların yaşam kalitesini düşürmektedir. Halbuki bilinçli bir yaklaşım benimseyerek ve önlem alarak, pek çok sorunun önüne geçmek mümkün olacaktır. Bu başlık altında, kadın hastalıklarıyla ilgili merak ettiğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yenidoğan dönemi, bebeğin dış dünyaya adaptasyon sürecinden geçtiği ilk dört haftalık dönemdir. Çok farklı şartlarda geçirdiği bir ortamdan, bambaşka bir ortama geçiş yapan bebeğin bakımında dikkat edilmesi geren birçok nokta vardır. Yenidoğan dönemiyle ilgili merak ettiklerinize bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar, kadınların ilerleyen yaş ile birlikte doğurganlık şanslarının düştüğüne işaret etmektedir. Bunun dışında, düzensiz yumurtlama, tüplerin tıkanması, endometriozis ve myom gibi sorunlar da görülebilmektedir. Doğurganlık problemleri ile ilgili merak ettiklerinize bu başlık altından ulaşabilirsiniz.

Hamilelik öncesinde, hamilelik sırasında ve hamilelik sonrasında, bir kadının en çok dikkat etmesi gereken unsurların başında beslenme gelir. Bu kategori altında bulabileceğiniz, hem doğru beslenme yöntemleri, hem de doğumdan sonra kilo vermenin sırları hakkındaki yazılarımızı dikkatle okumanızı öneririz.

Anne ve babaların, en kıymetli varlıkları olan çocuklarını bedensel ve zihinsel yönden güçlü bireyler olarak yetiştirmek istemeleri çok doğal. Peki ebeveynlerin, bu süreçlerden geçerken nelere dikkat etmeleri gerekir? Bu başlık altında, çocuk sağlığıyla ilgili merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

Sağlık, sadece fizyolojik unsurlarla değil, psikolojik unsurlarla da yakından ilintili bir kavramdır ve bu durum hem anne-babayı hem de çocuğu yakından ilgilendirmektedir. Hem çocuğunuzun psikolojisiyle hem de kendi psikolojinizle ilgili bilgi edinebileceğiniz yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

Sağlıklı bir hamilelik süreci geçirmeniz ve sağlıklı bebeğinizi kucağınıza alabilmeniz için ihtiyacınız olan tüm cevaplara buradan ulaşabileceksiniz. Kilo artışı, tansiyon, annenin ve bebeğin genel sağlık durumu gibi konularda, bilgiler edinebileceksiniz.

1 2 3