Bir nesil bebek.com ile büyüdü..

2001 yılında yayın hayatına başlayan ve Türkiye’nin en zengin içeriğe sahip anne- bebek sitesi olan bebek.com, bilgi vermesinin yanı sıra artık annelerin interaktif bir şekilde katılım sağladığı yeni bir sosyal medya platformu olarak yayın hayatına devam ediyor. Anne ve bebek alanında ilklerin temsilcisi olan bebek.com, yenilenen sitesiyle artık hamile kalmaya karar verdiğiniz andan itibaren bebeğinizi büyüteceğiniz süreç içerisinde sizlere uzman kadrosunun oluşturduğu binlerce eğitici makale, deneyimli annelerin tecrübelerini aktardıkları site içi gruplar, kullanıcı blogları, galeri haberler ve çok daha fazlasıyla yine en büyük yardımcınız olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Bebek.com’daki tüm yenilikler bunlarla sınırlı değil! Artık bebeğinizi büyütürken tüm hissettiklerinizi kişisel duvarınızda sevdiklerinizle paylaşabilir, güzel anılarınızdan fotoğraf albümü yapabilir, yazdığınız blog yazılarını diğer annelere aktarabilir ve de aklınıza takılan her soruyu uzmanlarımızla birlikte çözüme kavuşturabilirsiniz. Şimdi ise size bebek.com’da gerçekleştirdiğimiz bu uygulamaları biraz daha yakından tanıtmak istiyoruz;

Arama butonu

Arama butonu, kullanıcılarımızın aradıklarını daha kolay bulabilmeleri için 8 ana başlık içerisinde arama imkanı sunmaktadır. Böylece ulaşmak istediğiniz bilgiye bu arama filtrelerini kullanarak daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Haber Akışı Nedir?

Haber akışı, profil çubuğunuzdan ulaşabileceğiniz; bebek.com’da arkadaşlarınızın neler paylaştığını, hangi aktivitelerde bulunduğunu görmenizi sağlayacak olan bölümdür. bebek.com’da arkadaşlarınızın yayınlamış oldukları iletileri, değiştirdikleri durum güncellemelerini haber akışında takip edebilirsiniz. Ayrıca siz de haber akışında “herkes” ve “arkadaşlar” olmak üzere 2 farklı seçenekle bu alanda durumunuzu değiştirebilir ve fotoğraf paylaşımı yapabilirsiniz. Mesajlar, profil çubuğunuzdan yer alacak ve bebek.com’da diğer arkadaşlarınız ile yaptığınız ve sizden başka kimsenin göremeyeceği sohbet bölümüdür. Bu bölümde sadece arkadaşınız olan kullanıcılara mesaj yolluyor olacaksınız.

Haber Akışı’nda kimlerin gönderilerini görebilirim?

Haber Akışı’nda sadece arkadaş listenizde bulunan kişilerin paylaşımlarını görebilirsiniz.

Yenilikler nedir?

Yenilikler bölümü, bebek.com’daki yenilikleri ve hareketleri takip edebilmenizi sağlar. Yenilikler, sizlerin bebek.com’da güncellenen durumları takip etmenize yarayacak olan bölümdür. Uzmanlarımızın yazdığı makaleleri, bebek.com’a yeni üye olan anneleri, editörlerimizin durum güncellemelerini, blog sayfalarını, sitemize eklenen galeri-haberleri bu bölümden takip edebilir, böylece bebek.com’daki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yenilikler bölümünün , Bildirimlerleden farkı nedir?

Bildirimler, sizin ve etrafınızdaki üyelerin etkileşmlerini gösterirken , Yenilikler bölümü bebek.com’da yer alan yenilikleri , editörler ve uzmanlarının hareketlerini takip edebilme imkanı sunar.

Gruplar Nedir

Gruplar, ortak bir konu hakkında kullanıcıların birbirleri ile iletişim halinde olduğu, açık gruplar ve kapalı gruplar olmak üzere 2 farklı seçeneği olan bir platformdur. Açık gruplara tüm kullanıcılar katılabilirler ve herkesi davet edebilirler.Herhangi bir kullanıcı grup tanımını ve içeriğini görebilir. kapalı gruplara üye olabilmek içinse, grup yöneticilerinden üyeliğiniz için onay alınması gerekir. Kapalı grupların, grup tanımlarını herkes görebilir ancak, grup içeriğini görebilmek (duvar gönderileri, dosyalar) için üyelik zorunludur. Sizinle benzer düşünce ve durumda olan annelerle tanışmak ya da bebeğinizi büyütürken yaşadıklarınızı diğer annelere de aktarmak mı istiyorsunuz? Gruplar kategorimiz işte bu amaçla tasarlandı. Uzmanlarımızın oluşturduğu 10 adet açık gruba üye olabilir böylece duygu ve düşüncelerinizi diğer annelerle de paylaşabilirsiniz.

Kullanıcılar grup açabilir mi?

Şu anda kullanıcılar sadece belirlenmiş grupların içerisine dahil olabilirler, bebek.com da çok yakında kullanıcılar da kendi gruplarını açabilecekler.

Kapalı gruplara nasıl üye olurum?

Kapalı gruplara üye olmak için “gruba katıl” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Grubun sahibi sizi gruba kabul ettikten sonra grup paylaşımlarını görebilir ve fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Galeri Haber Nedir

Galeri Haber farklı konu başlıklarını içeren ve fotoğraflarla zenginleştirilmiş yüzlerce makaleyi kapsayan bir bölümdür. Galeri-Haber ,birbirinden farklı içerikte pek çok makaleyi fotoğraflarla zenginleştirilmiş olarak okumalarına imkan verir.

Galeri Haber'e kullanıcılar içerikler ekleyebilir mi ?

Galeri Haberler bebek.com ekibi editörleri ve uzmanları tarafından oluşturulabilir.

Soru - Cevap Nedir

Soru Cevap bölümü, sitemizde belirtilen başlıklar çerçevesinde soru sormanıza imkan veren ve sorularınızın uzmanlarımız ve kullanıcılar tarafından yanıtlanacağı bir etkileşim yeridir. Aklınıza takılan, bebeğinizi büyütme sürecinde çözüme kavuşturmak istediğiniz soruları uzmanlarımıza ve deneyimli annelerimize sormaya ne dersiniz? Bu bölümde sorduğunuz sorulara en doğru cevabı bulabilmek için uzman bir kadro sizleri bekliyor olacak.

Soru Cevap’ta kullanıcılar ana başlıkları belirleyebilir mi?

Hayır, bu bölümde ana başlıklarımız uzmanlarımız tarafından belirlenmiştir. Kullanıcılar sadece kendi sorularını kapsayabileceklerini düşündükleri başlık altında soru sorabilirler

Soru Cevap’ta “İğne” ikonu ne işe yarar?

İğne ikonunun bulunduğu yorum, uzmanlarımız tarafından diğer yanıtlara göre sorulan sorunun cevabına daha yakın olduğu düşünülmüş olan yorumları belirtmede kullanılır.

Bloglar Nedir

Bloglar, kullanıcıların yayınlamak istedikleri yazıları tek bir bölüm altında paylaşmalarına izin veren bir platformdur. Bu bölümümüz yazı yazmayı seven annelerimiz için düşünüldü. Şimdi sitemizde kendinize ait bir blog sayfası oluşturabilir ve burada annelikten, bebek bakımına, yemek tarifinden kişisel ilgi alanlarınıza kadar pek çok konu hakkında yazdığınız yazıları diğer kullanıcılar ile paylaşabilir ve diğer kullanıcıların yazdıkları blog yazılarını bu alanda görebilirsiniz. Her kullanıcı bebek.com’da sadece tek bir blog sayfası açabilir. Ve blog sayfasının kimler tarafından görüleceğini ise kullanıcı kendi belirleyebilir. Ayrıca sitemizde bulunan uzman ve editörlerin kendi bloglarına da ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Her kullanıcı en fazla kaç blog açabilir?

Her kullanıcının tek bir blog açma hakkı vardır

Blogumu herkes okuyabilir mi?

bebek.com, blogunuzu kimlerin görebileceği seçeneğini sizlere bırakır. Gizlilik ayarlarından dilerseniz herkesin görebilmesini sağlayabilir ya da bu seçeneği daraltabilirsiniz.

Profil

Duvarı 'nızda sizin yazdığınız ve arkadaşlarınızın sizin duvarınızda yazdığı paylaşımlar gösterilir. Duvar’ınız bebekcom’daki kişisel alanınızdır. Bu alan içerisinde duvarınızda gizliliğini sizin ayarlayacağınız iletiler yazabilir, arkadaşlarınız veya diğer kişilerin duvarınızda paylaştığı gönderileri görebilirsiniz. Bebek.com’da kişisel bilgilerinizi düzenlediğiniz alan olan hakkımda kısmında paylaştığınız tüm bilgilerin gizlilik kontrolü tamamen sizin elinizdedir. Bu bilgileri istediğiniz şekilde düzenleyip diğer kullanıcıların görmesini sağlayabilirsiniz. Arkadaşlar bölümünde bebek.com’da arkadaş olduğunuz kişileri, size ortak arkadaşlarınız aracılığıyla tavsiye edilen arkadaş önerilerini, engellediğiniz kişileri, aldığınız ve de göndermiş olduğunuz arkadaşlık isteklerini görebilirsiniz. Arkdaş listesini yalnızca arkadaşlarınız görebilir. Albümler bölümünde fotoğraflarınızı albüm ekleyerek yine gizliliğini sizin ayarlayacağınız bir şekilde paylaşabilirsiniz. Blog bölümünde blogunuzu oluşturabilir ve

Bebekler

bebek.com’da bebeklerinizi bu kategoriye kaydetmeniz size ve bebeğinize özel çok daha fazla içeriği sizlere sunmamız açısından önemlidir. Bebekler kategorisinde, 4 yaşına kadar olan bebeklerinizi ekleyebilir. Böylece bebek.com’un size özel paylaşımlarına ve durum güncellemesi önerisine ulaşabilirsiniz. Bu alanda bebeklerinizin kimler tarafından görülebileceğini ise bebek ekle butonlarında yer alan gizlilik bölümünden ayarlayabilirsiniz.

bebek.com durumunuz

bebek.com diğer kullanıcılarla daha rahat bir şekilde iletişimde olup çevrenizi genişletebilmeniz için sizin bize vermiş olduğunuz hamilelik bilgisi, bebek sayısı gibi bilgiler ışığında size uygun bir durum belirler. durumununuzu duvarınızda yayınlayabilir yada yalnızca sizin görmenizi sağlayabilir misiniz. bebek.com, durumunuzda bir değişiklik tespit ettiğinde size yeni durum önerisinde bulunacaktır.

bebek.com durumumu kendim yazabilir miyim ?

Hayır, bu durum cümlesi sistemimiz tarafından belirlenip size sunulur

bebek.com durumumu silebilir miyim?

Dilerseniz durumunuzu sıfırlayabilir ve varsayılan bir duruma getirebilirsiniz.

Rozetler

bebek.com, üyelerine site üzerinde yapmış oldukları aktivtilere göre puan verir. Bu sisteme göre elde ettiğiniz puanların miktarı ise profilinizde yer alacak rozetinizi belirler. Rozetler etkileşime göre belirlendiği gibi, özel olrak da belirebilir.

Rozetler Tipleri

Rozet tipleri : Bilge, Deneyimli, Uzman, Bilgili, Çalışkan, Araştırmacı ve Meraklı olmak üzere 7 çeşittir. Bunların dışında editörlerimiz ve uzmanlarmızın rozetleri bulunmaktadır.

Rozetler ve anlamlı hakkında daha detaylı bilgi almak için Rozetler sayfaımızı ziyaret edebilir misiniz ?