Bebek Ekle

Hamileyim ve dişim ağrıyor???

Düşünün hamilesiniz ve dişiniz ağrıyor!!

Çoğu anne adayı bu durumda paniğe kapılır, çünkü genel düşünce hamilelik süresince diş hekimine gidilemeyeceği yönündedir. Oysa hamilelik süresince gerekli durumlarda ağız içi müdahalelerde bulunulabilir.

Tercihan 4. ve 6. aylar arasındaki orta üç aylık periyotta uygulama yapılması önerilir. Zira ilk üç aylık evrede bebeğin gelişimi çok süratli olur ve bu nedenle bebeği olumsuz etkilememek için bu dönemde çok gerekmedikçe işlem yapılmamalıdır. Son üç aylık evrede de dişe yapılacak işlem sırasında duyulabilecek korkudan kaynaklı erken doğum riskini üstlenmemek için müdahalede bulunmak tercih edilmez.

En elverişli dönem olan orta üç aylık periyotta diş dolgusu, kanal tedavisi, diş taşı temizliği ve diş çekimi gibi işlemler yapılabilir. Hamilelik süresince kesinlikle sakınılması gereken ise röntgen çektirmektir. Hamilelik ihtimali doğduğu andan itibaren anne adayı herhangi bir tıbbi kontrol sırasında durumu mutlaka hekime bildirmelidir ki yanlış bir uygulamaya maruz kalınmasın. Anne adaylarına tavsiyemiz hamilelik süresince sürprizlerle karşılaşmamak için başlangıçta diş muayenesi olarak ağız sağlığı yönünden bu döneme hazırlanmalarıdır.

Sağlıkla kalın ..!

Siz de Yorum Yapın!

Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye girişi yapın veya kayıt olun.
Bebekler

Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...