Bebek Ekle

Fazla kilolu iken hamile kalmayın

Fazla kilolu iken hamile kalmayın

Normal kiloda hamile kalan bir kadının bebeğinde çeşitli sağlık sorunları görülme riski daha düşükken, fazla kilolarla hamile kalan kadınların bebeklerinde bazı sorunlarla karşılaşılma riskinin daha fazla olduğu belirtildi.

Uzmanlar hiçbir anne adayını korkutmak istemediklerini çünkü normal şartlarda yeni doğan bebeklerde sağlık problemleri yaşanma riskinin çok düşük olduğunu belirtiyorlar. Bu araştırmanın amacının hamile kalmak isteyen fazla kilolu kadınları zayıfladıktan sonra hamile kalmak konusunda cesaretlendirmek olduğu açıklandı.

Bu araştırma aslında önceden yapılmış olan yaklaşık 60 araştırmanın sonuçlarının yeniden incelenmesi ve değerlendirilmesi sonucunda ortaya çıktı. Uzmanlar obezite ile doğuştan gelen rahatsızlıklar arasında bir bağlantı olup olmadığını öğrenmek amacıyla bu araştırmayı başlattılar.

Sadece Amerika’da 15 yaş ve üzerinde her üç kadından birinde obezite problemi olduğu biliniyor ve bu oranın daha da artması bekleniyor. Bu kadınların pek çoğu hamile kalmayı düşünüyor. Yeni yapılan analizlere göre fazla kilolarla hamile kalan kadınların bebeklerinde çeşitli sağlık problemleri görülme riskinin normal kiloda hamile kalan kadınlardan daha fazla olduğu görüldü.

Kaynak: www.saglicaklakal.com
 

 

Siz de Yorum Yapın!

Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye girişi yapın veya kayıt olun.
Bebekler

Bu kategorideki diğer konular

Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...

Sizin için seçtiklerimiz