Bebek Ekle

Bebeğinizin cinsiyetini belirlemek mümkün mü?

“Kızım mı olacak yoksa oğlum mu?” Bu soru daha anne-baba olmaya karar verir vermez herkesin aklına takılır. Cinsiyet belirleme konusunda henüz net bir şey söylemek mümkün değil. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tevfik Yoldemir, bu konuda size yardımcı olabilecek bazı tezleri paylaşıyor.

Bebeğin cinsiyetinin seçilmesi taraftarı olan gruplar genetik geçişli ve cinsiyete bağlı hastalıklardan korunmayı savunurken karşı olanlar da doğa kurallarına karışmanın doğru olmadığını düşünmektedirler.
X spermleri kız çocuğunu yapan genetik materyali yumurtaya taşır ve daha büyük, kuvvetli ancak yavaştırlar. Y spermleri erkek çocuğu yapan genetik materyali taşır ve küçük ve zayıf ancak daha hızlıdırlar.
Vücut ısı çizelgesi, servikal mukus miktarı veya LH idrar kitleri ile yumurtlama zamanının tayini yapılabilir. Kız çocuğu için muhtemel yumurtlama gününden 2-4 gün önce ilişkiye girilmeli, servikal mukusun en bol olduğu dönemde seks yapılmamalıdır. Erkek bebek için yumurtlamadan 12 saat önce cinsel ilişkiye girilmelidir. Bunun tesbiti için servikal mukus ve vücut ısı tayini kullanılabilir. Vücut ısınındaki düşüşün olduğu gün veya ertesi gün birliktelik olabilir. Servikal mukus daha berraktan daha beyaza ve kıvamlı olmaya başladığında cinsel birliktelik olmalıdır. Cinsel birleşme yumurtlamaya mümkün olduğu kadar yakın olmalıdır.

Cinsel perhiz durumu da kız veya erkek çocuk için farklı olmalıdır. Kız çocuk için prezervatif kullanılmamalı, adet sonrası cinsel ilişki her gün belirlenen güne kadar olmalı, sonrasında yumurtlamadan 2-3 gün sonrasına kadar ilişki olmamalı ve ardından prezervatif kullanılmalıdır. Erkek bebek için adet sonrasından belirlenen ilişki gününe kadar cinsel perhiz olmalıdır veya yumurtlamadan 4-5 gün öncesine kadar cinsel ilişki prezervatif ile olmalıdır. Zamanlı ilişkiden öncesi ve sonrası tüm birlikteliklerde prezervatif kullanılmalıdır. Eğer yumurtlamadan 3 veya daha fazla gün öncesinden ilişkiye girerseniz kız bebek olma olasılığı yüksektir. Yumurtlama zamanına daha yakın dönemde ilişki sonrası erkek bebek olma olasılığı daha fazladır.

Kız bebek için erkeğin ilişkiden önce sıcak banyo yapması uygundur. Erkek bebek için ise hayaların serin tutulması gerekir. Sauna, sıcak banyo, scuba dalış yapılmamalıdır. Isıtılmış alanlarda uzun süre çalışmaktan kaçınılmalıdır.

Erkek iç giyimi de cinsiyet belirlemede farklılık gösterir. Kız bebek için slip veya sıkı iç çamaşırı giymek etkili iken, boxer giymek y-spermlerine x-spermlerinden daha fazla faydalı olur. Kafein alımı da cinsiyet belirlemede farklılık göstermektedir. Kız bebek için çiftlerin her ikisinin de uzun süre kafein içeren içeceklerden uzak durması gerekirken erkek bebek için erkeğin ilişkiden 30 dakika önce sert kafeinli kahve içmesi doğru olur.

Stressiz ve rahat olmak size kız bebek getirirken sıkıntılı ve stresli olanlarda gelecek bebek erkektir.

Cinsel birlikteliğin şekli de bebeğinizin cinsiyetini etkileyebilir. Öğleden sonra, ayın tek sayılı gününde, ay dörtte bir doluyken, rahat bir ortamda, seksi kadın başlattığında ve kadın sevişirken üstte olduğunda ve her gün birlikte olduğunuzda kız bebek gelecektir. Dolunay varken, ayın çift sayılı günlerinde, ilişkiden önce alkali douche yapılınca, gergin ortamda, ayakta seks yaptıktan ve kadın seks sonrası soluna yatıp uzandığında ve günaşırı seks yapıldığında beklenen bebek erkek olacaktır.

Kadının orgazmı da bebeğin cinsiyeti ile ilişkili bulunmuştur. Kız bebek için kadın orgazm olmamalı, erkek bebek için ise orgazm faydalı hatta birden fazla orgazm etkili olmaktadır.

Yorumlar

Songül Benli 07 Temmuz 2015

Slm ben 39yasında 2 oglan cocugu annesiyim Allah nasip ederse 3 şansımı denemek istiyorum önçe sağlıklı elıf ayağı düzgün bir benek istiyorum gönlümden gecen bir kız cocugu istiyorum son adetim 5 temuzda oldum adeden kac gun once veya sonra kız olma şansı var benım bilgilendirirseniz cok sevınırım cok tesekurler

Siz de Yorum Yapın!

Yorum yazabilmeniz için üye girişi yapmanız gerekmektedir.
Üye girişi yapın veya kayıt olun.
Bebekler

Bu kategorideki diğer konular

Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...

Sizin için seçtiklerimiz