Fazla kilolu iken hamile kalınmalı mı?

Görüntülenme: 754
29.07.2014 - Kategori:   Hamilelikte Kilo

Normal kiloda hamile kalan bir kadının bebeğinde çeşitli sağlık sorunları görülme riski daha düşükken, fazla kilolarla hamile kalan kadınların bebeklerinde bazı sorunlarla karşılaşılma riskinin daha fazla olduğu belirtildi.

Uzmanlar hiçbir anne adayını korkutmak istemediklerini çünkü normal şartlarda yeni doğan bebeklerde sağlık problemleri yaşanma riskinin çok düşük olduğunu belirtiyorlar. Bu araştırmanın amacının hamile kalmak isteyen fazla kilolu kadınları zayıfladıktan sonra hamile kalmak konusunda cesaretlendirmek olduğu açıklandı.

Bu araştırma aslında önceden yapılmış olan yaklaşık 60 araştırmanın sonuçlarının yeniden incelenmesi ve değerlendirilmesi sonucunda ortaya çıktı. Uzmanlar obezite ile doğuştan gelen rahatsızlıklar arasında bir bağlantı olup olmadığını öğrenmek amacıyla bu araştırmayı başlattılar.

Sadece Amerika’da 15 yaş ve üzerinde her üç kadından birinde obezite problemi olduğu biliniyor ve bu oranın daha da artması bekleniyor. Bu kadınların pek çoğu hamile kalmayı düşünüyor. Yeni yapılan analizlere göre fazla kilolarla hamile kalan kadınların bebeklerinde çeşitli sağlık problemleri görülme riskinin normal kiloda hamile kalan kadınlardan daha fazla olduğu görüldü.

Kaynak: www.saglicaklakal.com
 

 

4 kişi beğendi. 1,25/5 ortalama puan. 

Bu kategoride diğer makaleler

İdeal kilonuzla hamile kalın

İdeal kilonuzla hamile kalın

Hamile kalmaya karar vermeden önce, anne adaylarının ideal kilolarına ...

1 kişi beğendi. 1,00/5 ortalama puan.