ozlemyurtozdemir
1 kişi beğendi. 5,00/5 ortalama puan. 

Çocuklarım için hayallerim var; umutlarım, dileklerim, dualarım ve tabi ki de endişelerim. Sağlıklı, mutlu ve güvenli bir gelecekleri olsun istiyorum. Ne kadarı benim elimde bilmiyorum ama elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.

Oku
aylncsknnn

Gebe Egzersizleri

27.03.2017

Bu içeriği henüz kimse beğenmedi. 

Amaç : 1 .Gebelik sürecinin anne adayları  için sağlıklı ve verimli geçmesi için neden gebe eğitimi ve gebe egzersizi gebelik süreci için anne adayına gereklidir ?

Amacımız gebelik sürecinin anne adayları için en faydalı ve verimli geçerek  hem anne  hemde bebek açısından doğum sürecini kolaylaştırarak gebelik döneminin faydalarının arttırılması ve sıkıntılı süreçlerinin en aza indirgenmesi ile gebe adayımızın normal hayatının daha verimli daha sağlıklı geçmesi için destek vermektir.

Anne bedeni bir doğa mucizesi için değişime uğrarken diğer taraftan anne adayları bilinmeyene doğru gitmenin kaygılarını taşıyor. Bu kaygıların üstesinden gelmek ise ancak “bilinçlendirme” ile mümkün olabilir.

Gebeliğin Belirtileri

En önemli bulgu kadındaki adet  gecikmesidir. Ancak her adet gecikmesi kadının gebe olduğu anlamına gelmez. Kadının yaşamındaki değişiklikler, bazı rahatsızlıklar, psikolojik durumu ve stres gibi bir çok etken kadının adet düzeninin bozulmasına ve gecikmelere neden olabilir. Gebelik belirtileri aşağıda listelendiği gibidir.

  • Adet kanamasının gelmemesi (amenore)
  • Mide bulantısı ve kusma
  • İdrar ile ilgili şikayetleri
  • Yorgunluk ve bitkinlik hali
  • Fetal hareketlerin hissedilmesi
  • Göğüslerde beliren değişiklikler
  • Vajinal mukoza renk değişikliği
  • Artmış deri pigmentasyonu ve abdominal striaların görülmesi.

Gebelik sürecinde annelerin, konusunda uzman sağlık çalışanları tarafından bilinçlendirilmesi ve kafasında oluşan soru işaretlerini doğru kişilere sorarak sağlıklı bilgi alması oldukça önemli. Günümüzde internet üzerinden bilgiye erişim artık çok kolay, ancak doğru yorumlanmış bilgiye ulaşmak ise pek mümkün değil. İnsan bedeni kişiden kişiye farklılık gösterir, bu nedenle sorulan her sorunun cevabı herkes için aynı olmayabilir

Amacımız anne adayına hem ruhi hemde fiziksel olarak bu dönemde yalnız olmadığını hissettirerek farkındalık seviyesini yükseltmek ve bedeninde oluşan değişiklikler doğrultusunda vücutta çıkabilecek ağrı ve kasılmaları gebe pilatesi çalışmalarımızla postürü kuvvetlendirerek gebe adayının kendine güvenini arttırmak toplum içinde daha huzurlu bir gebelik süreci geçirmesini saglamaktır. 
 FERDA SARAÇOĞLU

Oku
aylncsknnn
Bu içeriği henüz kimse beğenmedi. 

Gebe, anne ve bebek

Oku
birsenakyol

Kurabiye yanak...

10.03.2017

1 kişi beğendi. 4,00/5 ortalama puan. 

İşte benim yeni bloğum...
Benim cimcime mi cimcime, şeker mi şeker bir kızım oldu. Benim güzeller güzelim. Neyse devam edersem asıl meseleye giremicem. Bu şekerpare hayatımı tamamen değiştirdi. Oyle çok birikimim oldu ki bubları paylaşmam gerek dedim sıvadım kolları.
Bu kurabiye yanak çok vaktimi alsa da ikinci sorumluluğum da bu blog artık hadi hayırlısı bakalım.

Oku
yasemindc
Bu içeriği henüz kimse beğenmedi. 

Hamileliğin İlk Dönemlerinde Vücutta Meydana Gelen Değişimler : Gebelik dönemi bir kadının yaşamında, her organının çok hızlı çalıştığı bir dönemdir. Üretim organları ve göğüsle bera­ber annenin bütün vücudu gebeliğe göre ayarlanır. Hormonlar ona göre salgılanır bunun sonucunda da çocuğu dünyaya getirecek bir dizi değişiklikler meydana gelir annede. İşte Annede gelen gebelik den kaynaklanan değişik belirtiler ;

Oku
ozlemyurtozdemir

Cevap verme anneye

02.03.2017

2 kişi beğendi. 5,00/5 ortalama puan. 

Sizin de çocuklarınızın sorularına ne cevap vereceğinizi bilemediğiniz ya da onların cevapları karşısında şaşkınlığa düştüğünüz anlar oluyor mu? Benim çok oluyor. Bazen düşünüyorum da eskiden işler galiba daha kolaymış.

Oku
handeyuvakuran
6 kişi beğendi. 5,00/5 ortalama puan. 

Çocuklarla oyun oynamak gerçekten çok önemli. Oğlumun öğretmeni her gün 20 dakika beraber oynamamızı öğütlüyor. Ve de bir şartı var: Telefonlar kenara konacak, televizyonlar kapanacak. Oyun başka işlerle sürekli bölünmemeli.

Oku
ebebek

ebebek Öneriyor

08.02.2017

1 kişi beğendi. 5,00/5 ortalama puan. 

Bebek Telsizi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

Oku
ebebek
1 kişi beğendi. 5,00/5 ortalama puan. 

Bebek sahibi olduktan sonra en zor verilen kararlardan bir tanesi de oto koltuğu seçimidir. Çeşitli özelliklere sahip olan birçok farklı oto koltuğu seçeneği bulunmaktadır. Tüm bu seçenekler arasında kafası iyice karışan anne ve babalar için altın değerindeki ipuçlarını bir araya getirdik.

Seyahat esnasında bebeğinizin araba içerisinde oto koltuğunda olması güvenlik açısından son derece önemlidir. Bebeğinizin araba içindeki güvenliğinin sağlanması için kucakta durması veya araç koltuğunda oturması son derece yanlıştır. Bu noktada bebeğinizin araç içerisindeki güvenliğini sağlayabilmek için oto koltuğu seçiminizi büyük bir titizlikle gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Oto Koltuğu Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

·         Oto koltuğunun bebeğiniz için uygun olup olmadığına karar vermeden önce kapsamlı bir şekilde araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu noktada mağaza çalışanlarından beğendiğiniz oto koltukları hakkında bilgi vermelerini ve hatta gerekirse birkaç oto koltuğunun özelliklerini karşılaştırmalarını isteyebilirsiniz. Böylelikle birkaç model veya marka arasında kaldıysanız daha kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

·         Oto koltukları, bebeklerin yaş ve kilolarına göre çeşitlilik göstermektedir. O yüzden oto koltuğu seçiminizi gerçekleştirirken bebeğinizin yaşını ve kilosunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

·         Tercih edeceğiniz oto koltuğunun özellikleri arasında darbe emici yan korumalıkların olup olmadığından emin olmalısınız. Bu korumalıklar herhangi bir kaza anında bebeğinizi koruyacaktır.

·         Oto koltuğu seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi de beş noktalı emniyet kemeri özelliğinin bulunmasıdır. Üstün bir güvenlik için oto koltuğunda emniyet kemeri sayısı 5 olmalıdır.

·         Oto koltuğunuzun kumaşının gerektiği durumlarda çıkartılarak yıkanabilen ve kolaylıkla temizlenebilen bir kumaş olmasına özen göstermelisiniz.

·         Satın almayı düşündüğünüz oto koltuğunun baş-boyun desteği özelliği mutlaka bulunmalıdır.

·         Oto koltuğunuzu satın almadan önce aracınızla uyumlu olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekmektedir.

·         Oto koltuğunun kumaşı terlemeyi en aza indiren bir kumaş olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

·         Satın almayı düşündüğünüz ürünün yatış ve yükseklik pozisyonlarını dikkatli bir şekilde incelemelisiniz.

·         Oto koltuğu seçiminizi gerçekleştirirken anne ve babalar olarak tercih edeceğiniz ürünün kolay bir şekilde kaldırılıp kaldırılamayacağını incelemelisiniz. Kullanışlı, pratik ve kullanım kolaylığı sunan oto koltuklarını tercih etmelisiniz.

Bebeğinizle birlikte güvenli ve konforlu bir yolculuk geçirmek istiyorsanız yukarıda belirtilen maddeler doğrultusunda oto koltuğu seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Oku
ozlemyurtozdemir
4 kişi beğendi. 5,00/5 ortalama puan. 

Bazen işler yolunda gitmez, bazen her şey üst üste gelir, bütün dertler seni bulur, bütün manyaklar sana denk gelir, sırdaşının ağzı gevşek, sevgilin odun, patronun psikopat çıkar.

Oku
1 2 3 4 5 ... >>