Bebek Ekle

Bebek Geldi

Bebeğinizin Bakım Rehberi


Yenidoğan Rehberi


Bebeğinizin Uyku Rehberi


Bebeğinizin Beslenme Rehberi


Bebeğinizin Gelişimi ve Davranışlar


Bebeğinizin Sağlığı


Emzirme Rehberi


Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

32 Haftalık 34 Haftalık

33 Haftalık

Bebeğiniz 9 aylık! Hareketli dönem gün geçtikçe artıyor. Belki yorucu ama en güzel dönemlerden biri bebek 9 aylık olduktan sonra başlıyor.

Uyku değil de yemek sorununuz daha ağır basıyorsa bu hafta beslenme konusunda hoş bir yazıya yer verdik. Bunun dışında her hafta olduğu gibi ilginç başka konularda bu sayfalarda….
Bebeğinizin Sağlık Rehberi

Ateşli Çocuğa Doğru Yaklaşım Nasıl Olmalı?Enfeksiyon hastalıkları en sık olarak bağışıklık sistemi olgunlaşmasını henüz tamamlamamış olan 3 yaşın altındaki bebek ve çocuklarda görülüyor. Acıbadem Hastanesi Bebek & Çocuk Sağlığı Bölümü’nde bu hafta ayrıntılarıyla ateş konusu işleniyor.


Bebeğinizin Oyuncak Rehberi

Oyuncakların Pillerine Dikkat!Memorial Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıları Bölümü’nden Uz. Dr. Sinan Mahir Kayıran “Çocuklarımıza oyuncak alırken dikkat etmemiz gerekenler” hakkında bilgi verdi.


Bebeğinizin Fiziksel Gelişim Rehberi

Bebeğinizin gelişimi (9.Ay)Bu ayın sonunda bebeğiniz şunları yapıyor olacaktır...
Her doktorun sağlıklı bebek takibinde değişik yaklaşımı vardır ve bu yaklaşım anne ve bebeğin ihtiyaçlarına göre değişiklikte gösterebilir. Fakat genelde dokuzuncu ay kontrollerinde dikkat edilecekler şunlardır...


Bebeğinizin Güvenlik Rehberi

Ebeveyn Yatak Odası Güvenliği için Öneriler ve DüzenlemelerGüvenlik konusuna bu haftada da devam ediyoruz. Bu haftanın konusu: Ebeveyn yatak odası güvenliği… Merak ettikleriniz Çocuk Güvenlik Uzmanı Arzu Birinci’nin kaleminden bu sayfalarda….


Bebeğinizin Beslenme Rehberi

Bebek Beslenmesinde Tahıllı Gıdaların ÖnemiAnadolu Sağlık Merkezi Pediatri Uzmanı Ela Tahmaz ”Erken bebeklik döneminden itibaren tahıl bazlı lif içeren gıdalarla beslenmeye başlamanın ileriki çoçukluk döneminde ki obezite ( şişmanlık) riskini de azalttığı gösterilmiştir.” diyor.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...