Bebek Ekle

Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

5 Haftalık 7 Haftalık

6 Haftalık

280 günlük gizemli yolculuğun ilk günleri sizi hem mutlu ediyor hem de zorluyor değil mi? Ne diyebiliriz ki hamileler klübüne hoş geldiniz!!!

1.gün Bebeğinizin bir çekirdek kadar olan kalbi atmaya başlıyor! Ne mükemmel bir gün değil mi?

2.gün Kendinizi çok yorgun hissediyorsunuz, göğüsleriniz aşırı hassas ve bazı kokular midenizi bulandırıyor...

3.gün Jinekoloğunuz sizi bir hamile olarak muayene edecek ve bazı testler yaptırmanızı isteyecek; pap smear, kan ve idrar testleri bunlardan bazıları.

4.gün Ister normal kilonun altında ister üstünde olun yaklaşık 10 - 15 kilo almanız normal kabul edilecek.

5.gün Doğum için egzersiz yapmaya başlayabilirsiniz. Tabii en mükemmeli bir hamile eğitim merkezine devam etmek.

6.gün C vitamini hücreleri bir arada tutan bir yapışkan gibi. Bu nedenle daha fazla portakal suyu içmeye, daha fazla meyve yemeye evet!

7.gün Araştırmalar anne adaylarının en az bir yiyecek için aş erdiğini ortaya çıkarmış. Umarız sizin için bu yiyecek kurabiye değil de daha sağlıklı bir şey olur...
Hafta Hafta Hamilelik

Anne Karnında 40 Hafta (6. Hafta)Bebeğiniz büyüyor. Bakalım bu hafta size nasıl görünecek?


Hamilelikte Sağlığınız

Hamilelikte Cinsellik Olmalı mı?Gebelikte cinsellikle ilgili bilgiler, bilimsel araştırmalar ve verilerden çok geleneklere, etik ve etnik kurallara dayanıyor. Bu tabular yüzünden hastalar cinsellik ile ilgili konuları hekimleri ile paylaşmaktan kaçınıyorlar. Oysa gebelikte cinsellik tabu değil! Bahçeci Kliniği Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ali Mesut hamilelik ve cinsellik konusunu anlatıyordu.


Hamilelikte Beslenme Rehberiniz

Sofrada Sağlıklı 9 AyYapılan araştırmalar, hamilelik döneminde normalden daha fazla alınan kiloların hem bebek hem de anne için sorun çıkarmaktan başka bir işe yaramadığını ortaya koyuyor... Doğan Hastanesi Beslenme Uzmanı Dyt. Emine Sezen’in önerileri doğrultusunda hazırladığımız rehberle sağlıklı bir 9 ay geçireceksiniz.


Hamilelikte Psikolojiniz

Hamilelikte Göz Yaşlarına BoğulmayınAileye yeni bir bireyin katılacağı haberi başta anne adayı olmak üzere herkesi tarifsiz bir sevince boğuyor. Özellikle gelen konuk "ilk" ise, bu sevinç bir kat daha artar. Ancak anne adayları bu dönemde bedenlerindeki ve duygularındaki değişimin etkisinde kalarak, zaman zaman fazla hassas davranıyorlar...


Babaların Hamileliği

Babalar da "hamile" kalıyor!Evet, yanlış okumadınız. Erkekler de kadınlar gibi hamile kalabiliyor. Nasıl mı? Çünkü hamilelik sadece vücutta değil, beyinde de yaşanıyor! Bu nedenle erkekler de eşleri gibi heyecanlanıyor ve endişeleniyorlar. Babanın çocukla ilgili düşünceleri anneden pek bir farklılık göstermiyor. Buna rağmen hamile erkekler kadınların tam aksine daha rahat görünüyorlar. Gerçekten öyleler mi?


Hamilelikte Güzellliğiniz

Hamilelikte GüzellikHamilelik tüm sorunlarına rağmen kadınların hayatları boyunca yaşayabilecekleri en özel dönemlerden biri. Size tavsiyemiz, belki biraz zor olsa da, sağlığınızın yanında güzelliğinizi de ihmal etmeyerek bu dönemin tadını sonuna kadar çıkarmak!


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...