Bebek Ekle

Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

6 Haftalık

5 Haftalık

Yaşasın hamilesiniz! Ve bunu artık herkes biliyor. Ne güzel değil mi? 5. haftada sizi nelerin beklediğini öğrenmek için bizi okumaya devam edin...

1.gün Doktorunuzdan bir randevu istemek için mükemmel bir gün.

2.gün Doğum için uygun olan günü artık hesaplayabilirsiniz.

3.gün Bebeğinizin beyni, kemikleri ve kasları oluşmaya başlıyor.

4.gün Aniden idrar yapma ihtiyacı mı hissediyorsunuz? Bu da hamileliğin erken belirtilerinden biri.

5.gün Eşiniz de artık kendisini baba olmaya daha fazla adapte edebilir ve sitemizdeki babalara özel bölümü daha sık ziyaret edebilir.

6.gün Şu anda rahminizin içinde elma çekirdegi büyüklüğünde bir fetus var.

7.gün Sauna, sıcak jakuzi seansları ve solaryum; vücut ısınızı yükseltecek her şeyden uzak durmaya çalışın çünkü bebeğinizin sağlığı için tehlikeli olabilir.
Hafta Hafta Hamilelik

Anne Karnında 40 Hafta (5. Hafta)Bebeğiniz 5 haftalık! Mini minnacık! Onu ultrasonda görmeden önce tanımaya ne dersiniz?


Hamilelikte Beslenme Rehberiniz

Sofrada Sağlıklı 9 AyYapılan araştırmalar, hamilelik döneminde normalden daha fazla alınan kiloların hem bebek hem de anne için sorun çıkarmaktan başka bir işe yaramadığını ortaya koyuyor... Doğan Hastanesi Beslenme Uzmanı Dyt. Emine Sezen’in önerileri doğrultusunda hazırladığımız rehberle sağlıklı bir 9 ay geçireceksiniz.


Hamilelikte Psikolojiniz

Hamilelikte Göz Yaşlarına BoğulmayınAileye yeni bir bireyin katılacağı haberi başta anne adayı olmak üzere herkesi tarifsiz bir sevince boğuyor. Özellikle gelen konuk "ilk" ise, bu sevinç bir kat daha artar. Ancak anne adayları bu dönemde bedenlerindeki ve duygularındaki değişimin etkisinde kalarak, zaman zaman fazla hassas davranıyorlar...


Babaların Hamileliği

Babalar da "hamile" kalıyor!Evet, yanlış okumadınız. Erkekler de kadınlar gibi hamile kalabiliyor. Nasıl mı? Çünkü hamilelik sadece vücutta değil, beyinde de yaşanıyor! Bu nedenle erkekler de eşleri gibi heyecanlanıyor ve endişeleniyorlar. Babanın çocukla ilgili düşünceleri anneden pek bir farklılık göstermiyor. Buna rağmen hamile erkekler kadınların tam aksine daha rahat görünüyorlar. Gerçekten öyleler mi?


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...