Bebek Ekle

Bebek Geldi

Bebeğinizin Bakım Rehberi


Yenidoğan Rehberi


Bebeğinizin Uyku Rehberi


Bebeğinizin Beslenme Rehberi


Bebeğinizin Gelişimi ve Davranışlar


Bebeğinizin Sağlığı


Emzirme Rehberi


Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

16 Haftalık 18 Haftalık

17 Haftalık

5 ayı da bitirdiniz. Macera devam ediyor. Üstelik her geçen gün daha güzel oluyor. Bu güzel günlerin tadını çıkarın. Her mutlu anı kareleyin, ilklerini not edin. İleride güzel bir hatıra olsun…

Gülümsüyor, sesler çıkarıyor, etrafı dikkatle izliyor… Siz onu o da sizi takip ediyor. Anne – babasını tanıyor. Bu da sizi keyiflendiriyor değil mi? Dediğimiz gibi bu günlerin tadını çıkarmaya bakın. Zaman hızla geçiyor.
Bebeğinizin Sağlık Rehberi

Bebeğinize D Vitamini Vermeyi İhmal EtmeyinD vitamini eksikliği ülkemiz açısından önemli bir problem. Bu eksikliğin oluşmaması için kampanyaların düzenleniyor. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Özen, “Hayatın ilk haftasından itibaren beslenme tarzı ne olursa olsun (Formüla veya anne sütü fark etmez) tüm bebeklere en az bir yaşına kadar, tercihen 3 yaşına kadar 400 ünite/gün D vitamini (günde 3 damla D vitamini) uygulanmalıdır.” diyerek D vitamininin önemini vurguluyor.


Bebeğinizin Fiziksel Gelişim Rehberi

Bebeğinizin Gelişimi (5.Ay)5 aylık bebekle ilgili merak ettiğiniz pek çok sorunun yanıtını bu yazıda sizleri bekliyor. Neler yapabildiğine şaşacaksınız…


Bebeğinizin Psikolojik Gelişim Rehberi

Bebeğinizle güçlü iletişim kurmanın yollarıBebeğiniz daha karnınızdayken bile sizinle iletişim kurmaya başlıyor. Siz konuşurken ve müzik dinlerken o bunların farkında oluyor ve sizinle iletişime geçmeye başlıyor. Bugün biliyoruz ki konuşma ve dinleme aktivitelerine ne kadar erken başlanırsa bebeğiniz ve sizin aranızdaki bağ o kadar güçlü oluyor.


Bebeğinizin Beslenme Rehberi

Tombul Çocuk Sağlıksız ÇocukÜlkemizde uzun yıllardan beri kabul gören tombul çocuk sağlıklı çocuk anlayışı artık tamamen değişti. Yanlış beslenen ve yaşamın ilk yıllarında kilo alan çocukların ileride hem şişman, hem diyabet, hem de yüksek tansiyon hastası olma riskleri artıyor. Aman dikkat!


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...