Bebek Ekle

Bebek Geldi

Bebeğinizin Bakım Rehberi


Yenidoğan Rehberi


Bebeğinizin Uyku Rehberi


Bebeğinizin Beslenme Rehberi


Bebeğinizin Gelişimi ve Davranışlar


Bebeğinizin Sağlığı


Emzirme Rehberi


Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

10 Haftalık 12 Haftalık

11 Haftalık

Üç ay, 12 hafta, 90 gün geçti! Bir bebeğin hayatındaki en önemli ikinci dönemeci geçtiniz. İlki 40 gün idi. Şimdi onu büyütmek daha kolay ve de zevkli olacak! İletişim dönemi başlıyor…

Anne olmanın keyfini artık daha fazla yaşayacaksınız. Elif Şafak “Siyah Süt” kitabında anneliği  “öylesine benzersiz, öylesine kıymetli… aynı zamanda çetrefil, karmaşık, kimi zaman hayli ağır” diye tarif ediyor.  Üçüncü ayla birlikte bedensel yorgunluk ve uykusuzluk yaşatan ‘ağır’ dönem sona ermeye başlıyor. İlk gülümsemesi ile öyle mutlu olacaksınız ki kuş gibi ‘hafif’leyeceksiniz :)
Bebeğinizin Fiziksel Gelişim Rehberi

Bebeğinizin Gelişimi (3.Ay)Bebeğiniz artık daha da büyüdü. Üçüncü ayda minik oğlunuzun / kızınızın neler yapabildiğini öğrenmek istiyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Yapabileceklerine çok şaşıracaksınız!


Bebeğinizin Aşı Takibi Rehberi

Çocuklarda Aşılama (1)Ülkemizde her yıl aşı ile korunabilir hastalıklar nedeniyle yaklaşık 12000 bebeğin öldüğü düşünülürse aşılamanın ve tekrarı gereken aşıların takibinin önemi daha çok ortaya çıkmaktadır. Aşılar içerdikleri zayıf ve/veya ölü mikroorganizmalarla veya bunların zararsızlaştırılmış ürünleriyle immün sistemi uyararak hücresel veya humoral (sıvısal) bağışıklık yanıtını oluştururlar.


Bebeğinizin Psikolojik Gelişim Rehberi

Yeni anneler, yanlış yapma korkusuyla çocuklarıyla sıcak ilişki kuramıyorYeditepe Üniversitesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi  Anabilim Dalı Başkanı & Aile Terapisti Prof. Dr. Emine Zinnur Kılıç,  günümüzde annelerin başarılı olma adına anne-çocuk ilişkisinin sıcaklığını yaşamadığını belirterek “Annelik duygusu yaşamın belki de en doyum verici duygularından birisidir. “Başarılı anne” olma çabası,  bu duyguyu bozduğunda; hem anneler hem çocuklar kaybeder. Şunu unutmamak gerekir ki; en başarılı, en mutlu ya da en güvenli, en sağlıklı erişkinler genellikle en başarılı annelerin çocukları değildir” diyor.


Doğum Sonrası Evlilik Rehberi

Doğum Sonrası Hamile KalmayınArtık annesiniz. Aileniz 3 kişilik. Ama siz en azından -şimdilik - ailenizi genişletmek niyetinde değilsiniz. O halde etkin, güvenli ve sizin için en uygun doğum kontrol yöntemini seçmek zorundasınız. Peki ama nasıl? Bu sorunun yanıtını Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Planlaması Ünitesi Aile Hekimliği Uzmanı Doç. Dr. Zeynep Tuzcular Vural'dan aldık.


Bebeğinizin Oyun Rehberi

Oyuncakların Bebeğiniz İçin Önemi


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...