Bebek Ekle

Bebek Geldi

Bebeğinizin Bakım Rehberi


Yenidoğan Rehberi


Bebeğinizin Uyku Rehberi


Bebeğinizin Beslenme Rehberi


Bebeğinizin Gelişimi ve Davranışlar


Bebeğinizin Sağlığı


Emzirme Rehberi


Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

Tebrikler!!! Artık bir aylık kocaman bir bebeğiniz var.

Bebekler doğdukları andan itibaren basit aktivitelerle dünyayı incelemeye ve keşfetmeye başlıyor. Birinci aydan itibaren de bu keşfetme süreci artarak devam ediyor. Bu bültende çocuğunuzun ilk ayında size yardımcı olacak bütün ip uçlarını bulacaksınız.
Emzirme Rehberi

Doğum Sonrası Başarılı Emzirme Kılavuzu (1)Anne sütü bebeğe doğanın en güzel armağanı. Bayındır Hastanesi Yenidoğan Sorumlu Doktoru Dr. Namdar Uluşahin son yıllarda emzirme konusunda anne ve anne adaylarında doğan bazı tereddütleri gidermek ve annenin en kolay ve bol şekilde emzirmesine katkıda bulunabilmek amacı ile başarılı emzirmenin yollarını sizlerle paylaşıyor.


Bebeğinizin Sağlık Rehberi

Bebeğinizin Gaz Problemine ÇözümlerYeni anne ve baba olanların en çok şikayet ettiği konuların başında bebeğinin gaz sorunu geliyor. Minik bebeklerinin problemine çare bulamamak onları üzüyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Ekiz Yörükalp, bu sorunun nedenlerini ve çözümlerini sizlerle paylaşıyor.  


Bebeğinizin Fiziksel Gelişim Rehberi

Bebeğinizin Gelişimi (1.Ay)Doktorunuz doğum sonrası ilk muayeneden sonra ilk 24 saat içinde bir genel muayene daha yapacaktır. Bu muayenede neler inceleniyor? Gelin birlikte göz atalım.


Bebeğinizin Aşı Takibi Rehberi

Aşılarını Bebek.com’dan Takip EdinBebeğiniz bir aylık. Hepatit B aşısını tekrarlama zamanınız geldi. Elbette aşı takibi bebeğinizin doktoru tarafından yapılıyor. Ancak siz de sorumlu anne – babalar olarak rutin aşıların ne zaman yapılması gerektiğini bilmek istiyorsunuz. O halde tek yapmanız gereken linkinde yer alan aşı takvimini takip etmek. Her konuda olduğu gibi Bebek.com sizi bu konuda da düşünüyor….


Bebeğinizin Psikolojik Gelişim Rehberi

Bebeğiniz Neden Ağlar? Bebekler eve gelip rahatça yerleştikten sonra gerçek yüzlerini göstermede tereddüt etmezler. Bütün bebekler biraz ağlar, ama bazıları bu olayı abartmayı severler! Ağlama bebeklerin tek iletişim kurma biçimidir. Buna ilk bebek konuşması demek mümkün. Bakın ağlamak neleri ifade ediyor:


Bebeğinizin Güvenlik Rehberi

Ani Bebek Ölümü Sendromunu Nasıl Önleyebilirsiniz?Ani bebek ölümü sendromu, hiçbir sağlık sorunu olmayan bir bebeğin nedeni açıklanamayan ölümü olarak tanımlanıyor. Alman Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gökçe Baslo tüm vakaların % 95’i ilk 6 ayda (2-4. aylarda en sık) görüldüğünü belirterek alınması gereken önlemleri ailelerle paylaşıyor.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...