Bebek Ekle

Bebek Büyüyor

Bebeğinizin Bakım Rehberi


Bebeğinizin Beslenme Rehberi


Bebeğinizin Uyku Rehberi


Tuvalet Eğitimi


Bebeğinizin Gelişimi ve Davranışlar


Bebeğinizin Sağlığı


Aileler İçin


Aile ve Yaşam


Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

Bebeğinizi artık memeden kesmek mi istiyorsunuz? Püf noktaları bu bültende….

Memeden kesilen bebek, bir anlamda yönelebileceği güven objesini de yitirir. Artık daha da bir bağımsızlaşarak kendi kendisine yetmek durumundadır. Bu dönemi bir travma yerine bir kazanca dönüştürmek için ebeveynlerin dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır. Yanıtlar bu bültende sizi bekliyor.
Emzirme Rehberi

Emzirmeye Son Verilirken Dikkat Edilmesi GerekenlerBebeği memeden kesme, bebek için sadece katı gıdalara geçişten daha fazla anlam ifade eder. Bu geçişi kolaylaştırmak için bebeğinizi normalde emzirmeniz zamanlarda onu oyun oynayarak meşgul edebilir ya da bu zamanı eğlenceli bir şekilde geçirebileği bir yere götürebilirsiniz.


Bebeğinizin Sağlık Rehberi

Çocuklarda Görülen Bulaşıcı HastalıklarÇocuklarda görülen bulaşıcı hastalıklar nelerdir? Belirtileri nasıl anlaşılır? Korunmak için neler yapılmalıdır? Bu soruların yanıtlarını International Hospital İstanbul Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Şebnem Ersoy veriyor.


Bebeğinizin Oyuncak Rehberi

Renkli KüplerRenkli küpleri üst üstte dizmeye çalışırken,bebeklerin problem çözme yeteneği gelişecek


Bebeğinizin Psikolojik Gelişim Rehberi

Aşırı Korumacı Ebeveyn OlmakAnne babalar çocuklarını gelebilecek bütün kötülüklerden korumak, yanlış yaptırmamak adına onların hayatlarını kontrol etme ihtiyacı duyarlar. Çocuklarının yaşamda karşılaşacağı bir çok deneyimi yaşayıp, hatalarından ders almalarını engellerler. Çocuklarının hayatlarını ‘kolay etmek’ adına, onların hayatlarını kendilerine göre düzenlerler. Peki bu doğru mu? Yanıtı bu yazıda…


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...