Bebek Ekle

Bebek Büyüyor

Bebeğinizin Bakım Rehberi


Bebeğinizin Beslenme Rehberi


Bebeğinizin Uyku Rehberi


Tuvalet Eğitimi


Bebeğinizin Gelişimi ve Davranışlar


Bebeğinizin Sağlığı


Aileler İçin


Aile ve Yaşam


Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

52 Haftalık 13 Aylık

1 Yaşında

Çocuğunuzu dinlemeniz, onun söylediklerinin ya da söyleyemediklerinin arkasındaki duyguyu tanımlamanız ve ifade etmeniz demektir. Böylece ona vermiş olduğunuz mesaj : “Seni olduğun gibi kabul ediyorum ve duygularını anlıyorum” olur.

Kaç yaşında olursa olsun yukarıdaki cümleyi aklınızdan hiç çıkarmayın olur mu?
Bebeğinizin Sağlık Rehberi

Bebeklerde Göz Sorunları ve ÇözümleriDışarıdan bakmakla gözleri sağlıklı görünen bir bebeğin ilk rutin göz muayenesi 3 yaşında yapılmalıdır. Ara sıra bebeğinizin gözlerini sırayla kapatarak görmesini kontrol edin. Tek taraflı görme problemi varlığında, bebeğiniz gören gözünü kapadığınızda ağlayacak ve elinizi itmeye çalışacak, görmeyen gözünü kapadığınızda ise tepki vermeyecektir.


Bebeğinizin Psikolojik Gelişim Rehberi

Çocuğunuzla sağlıklı iletişim kurmanın yolları Her çocuk farklı kişiliğe sahiptir. Zihinsel, fiziksel, duygusal ve sosyal gelişim için farklı kapasitesi vardır. Çocuğunuzun kendi potansiyelini bütünüyle farketmesi, onunla aranızdaki iletişime bağlıdır.


Bebeğinizin Uyku Rehberi

Çocuğunuz uyumak istemiyor mu?Çocuğun uykuya dalması için uzun süre yardımınıza ihtiyaç duyuyorsa, gece boyunca tekrar tekrar uyanıyor ve uyandırıyorsa, çocuğunuzun gece uyku düzeni sizinkini bozuyorsa endişelenmeyin.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...