Bebek Ekle

Bebek Büyüyor

Bebeğinizin Bakım Rehberi


Bebeğinizin Beslenme Rehberi


Bebeğinizin Uyku Rehberi


Tuvalet Eğitimi


Bebeğinizin Gelişimi ve Davranışlar


Bebeğinizin Sağlığı


Aileler İçin


Aile ve Yaşam


Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

18 Aylık 20 Aylık

19 Aylık

Anne sütünü ilk 2 sene boyunca çocuğunuza verebilirsiniz. Ancak genellikle 12 aydan sonra anne sütü ile besleme oranı düşüyor.

Belki bu haftalarda değil ama çok yakında siz de bebeğinizi sütten keseceksiniz. Püf noktalarını bu bültende bulacaksınız.
Bebeğinizin Sağlık Rehberi

Bebeklere Ne Kadar Su Verilmeli?Su, herkes için yaşam kaynağı. Bu açıdan düşününce bebeklere ilk 6 ay su verilmemesine kuşkuyla yaklaşılıyor. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Özen “Sadece anne sütü alan bebeklere değil, yapay beslenen sağlıklı çocuklara da dışarıdan su verilmesi gerekmez.” diyor ve nedenlerini açıklıyor. 6 ay ve üstü çocuklara günlük verilmesi gereken su miktarlarını bu yazıda sizlerle paylaşıyor.


Bebeğinizin Psikolojik Gelişim Rehberi

Yaşlara Göre Çocukta Dil GelişimiKonuşmaya hazır oluşu 12-18 aylık çocuklarda görülür, ayda 1-2 kelime artarak, konuşmaya gidilir. Konuşma taklit ederek gerçekleşir, doğru taklit yavaş ilerler. Öğrendiği sözcükleri genelleyebilir. Örneğin tüm erkeklere baba yada dede diyebilir. 13 ayda sözcüğü anlayabilir.


Bebeğinizin Uyku Rehberi

Bebeklerde Sık Görülen Uyku Sorunlarına Karşı ÇözümlerAnne ve babaları en çok yoran konuların başında bebeğin uyku düzenini oluşturmak geliyor. Gece uykusuzlukları, gündüz uyumama, gece korkuları, anne babanın yanında yatma isteği gibi birçok uyku sorunu ebeveynlerin başına geliyor. Peki bu sorunlara karşı nasıl bir yol izlemeli? I’Baby Klinik Psikolog Cemre Torun Narin uyku sorunları konusunda merak edilen tüm soruların yanıtını veriyor.


Bebeğinizin Beslenme Rehberi

Sağlığın Temeli İlk 3 Yaşta Atılıyor! (2)Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşegül Bahar, sağlıklı beslenmenin altın kurallarını sizlerle paylaşmaya devam ediyor. Bu bölümde bebeğinizin sağlıklı beslenmesinin genel ilkelerini ve örnek mönü bulacaksınız.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...