Bebek Ekle

Bebek Büyüyor

Bebeğinizin Bakım Rehberi


Bebeğinizin Beslenme Rehberi


Bebeğinizin Uyku Rehberi


Tuvalet Eğitimi


Bebeğinizin Gelişimi ve Davranışlar


Bebeğinizin Sağlığı


Aileler İçin


Aile ve Yaşam


Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

17 Aylık 19 Aylık

18 Aylık

Birçok telaşı bir arada yaşıyorsunuz. Belki çocuğunuz yürüyor; ya da konuşuyor artık! Ya da hiçbirini henüz gerçekleştirmedi. Ve siz endişe yaşıyorsunuz!

Endişe yaşıyorsanız, bu son derece normal. Annelik endişe demektir. Ancak çocuğunuz 18 aylıkken yürüyebilir ya da 3 yaşında konuşabilir. Gereksiz endişelerle kendinizi üzmeyin!
Bebeğinizin Sağlık Rehberi

Solunum Yolu Hastalıklarını “Çinko” ile YeninSon yıllarda yapılan araştırmalar çocukluk çağı hastalıkları ile çinko eksikliği arasında bir bağlantı olduğunu ortaya koyuyor. Birçok çalışma, çinko verilmesinin çocuklarda sık görülen enfeksiyonlar ile ishalin önlenmesinde ve hatta tedavi edilmesindeki etkisini kanıtlıyor.


Bebeğinizin Psikolojik Gelişim Rehberi

Anneye Bağımlılık ve Ayrılma Güçlüğü“Anne çocuğun kendisinden ayrılması için önce kendisinin buna izin vermesi gerektiğini anlamalıdır. Ayrılamayan çocuk sözkonusu olduğunda, anne çocuktan ayrılamıyor demektir.” diyen Elele Çocuk ve Aile Psikolojik Danışmanlık Gelişim ve Eğitim Merkezi’nden Psikolog ve Özel Eğitim Uzmanı Bihter Mutlu Gencer annelere bağımlılıkla ilgili merak edilenleri anlatıyor.


Bebeğinizin Beslenme Rehberi

Sağlığın Temeli İlk 3 Yaşta Atılıyor! (2)Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşegül Bahar, sağlıklı beslenmenin altın kurallarını sizlerle paylaşmaya devam ediyor. Bu bölümde bebeğinizin sağlıklı beslenmesinin genel ilkelerini ve örnek mönü bulacaksınız.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...