Bebek Ekle

Bebeğinizin Aylık Gelişim Rehberi

10 Haftalık 12 Haftalık

11 Haftalık

Artık karnınız belirginleşmeye başladı. Soranlara gururla "Evet, hamileyim" diyebilirsiniz.

1.gün Öğün atlamayın ve kendinizi iyi beslemeye bakın. Unutmayın bebeğinizin gelişimi buna bağlı.

2.gün Bebeğiniz şu anda yaklaşık 5 cm boyunda. Işi gücü ise tekme atmak ve yutkunmak

3.gün Yakınlarınıza hamilelik hakkında bir kitap hediye ederek onların size karşı daha anlayışlı olmalarını sağlayabilirsiniz.

4.gün Hamilelik sırasında çok sık ve canlı düşler görmeniz oldukça normal. Gördüğünüz rüyaları bir günlük halinde kayıt ederseniz dünyanın en ilginç kitabını yazmanız işten bile değil!

5.gün Belirginleşmeye başlayan karnınız için çatlak önleyici kremler kullanmanın tam zamanı.

6.gün Daha önce sezaryenle doğum yapmış olmanız bu kez normal doğum yapamayacağınız anlamına gelmez. Bu konuda doktorunuza danışın.

7.gün Kendinizi biraz huzursuz mu hissediyorsunuz? Bunun sorumlusu hamilelik nedeniyle alt üst olan hormon dengeniz.
Hafta Hafta Hamilelik

Anne Karnında 40 Hafta (11. Hafta)Bebeğiniz artık 11 haftalık. Onun gelişimini her hafta olduğu gibi bu sayfalardan takip edebilirsiniz.


Hamilelikte Sağlığınız

Hamileliğe Özgü Değişiklikler (1)Gebelik sırasında, fiziksel ve muhtemelen duygusal güçlük yaşanıyor. Bunlar, gebelik sırasında bazı hormonların artışı, vücutta gebelik sırasında oluşan doğal değişiklikler ve gebeliğin duygusal etkileri nedeniyle ortaya çıkıyor. Bahçeci Kliniği Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Numan Beyazıt hamilelikte yaşanan tüm değişiklikleri A’dan Z’ye iki bölüm halinde sizlere anlatıyor.


Hamilelikte Güzellliğiniz

Anne Adaylarına 8 ÖneriBir kadın için şüphesiz, hamilelik dönemi en özel zamanlardan biri. Ancak aynı zamanda büyük bir sorumluluk. Bebeğinizin ve sizin sağlığınız için yapmanız gereken öyle çok şey var ki... Ancak korkmanıza hiç gerek yok. İşte size, gebe olduğunuzu öğrendiğiniz ilk andan itibaren uygulayabileceğiniz 8 öneri.


Hamilelikte Uygulanan Testler

Amniyosentezle İlgili Merak Ettiğiniz HerşeyHamilelik sırasında anne adayları birçok test adı duyuyor. Bu testlerden başlıca geleni amniyosentez. Peki amniyosentez nedir ve kimler neden yaptırmalıdır? Bu sorularının yanıtlarını Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Alper Mumcu’ya yönelttik.


Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...