Bebek Ekle

Diğer Konular

Bebekler için klasik müzik cd’leri

Anne karnından başlayarak müzik dinleyen bebeklerin, diğer yaşıtlarına nazaran zihinsel, fiziksel, duygusal gelişimlerinin çok daha hızlı bir seyir izlediği artık birçok otorite tarafından kabul edilen bir gerçek...

Anne karnından başlayarak müzik dinleyen bebeklerin, diğer yaşıtlarına nazaran zihinsel, fiziksel, duygusal gelişimlerinin çok daha hızlı bir seyir izlediği artık birçok otorite tarafından kabul edilen bir gerçek. Müziğin matematiksel zekaya, algılama hızına ve dil gelişimine olan katkısı yine bu araştırmaların sonuçları arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalar klasik müzik dinletilen, prematüre doğmuş bebeklerin iştahlarının açıldığını ortaya koyuyor. Bu bebeklerin klasik müzik dinledikleri zaman kalp atışlarının düzene girdiği, nefes alıp vermelerinin de kolaylaştığı ve daha çabuk geliştikleri tespit edilmiş, klasik müziğin beyindeki sinir hücrelerinin gelişimine olan etkisi vurgulanmıştır.

“Bebeklere Bir Tatlı Kaşığı Müzik” adlı kitabın yazarı Raimond Lap “Müzik bütün bebeklerin ortak dilidir. İyi Sunulursa müzik olağanüstü güçlü bir dildir. Bebek müziği çocuğa entelektüel altyapı avantajı sağlar, bebekleri daha yaratıcı ve sosyal yapar.”

Bu açıdan bebeğinize daha anne karnından başlayarak müzik dinletmenizde sonsuz fayda var.

Aramıza Katılın

Bebek

Bebek.com Ailesine Hoşgeldiniz!

Anne adayı mısınız? Yoksa Bebeğiniz Yolda mı? Hamileyseniz son adet tarihinizi, bebeğiniz varsa lütfen bebeğinizin doğum tarihini giriniz.

E-Posta Adresiniz:

Giriş Yap

5000'e yakın isim seçeneği ve anlamlarıyla birlikte arayabilirsiniz...