banucosar
2 kişi beğendi. 5,00/5 ortalama puan. 

Gözlük ve kontakt lenslerden kurtulmak üzere 1990’ların başından beri kullanılan göz laser teknolojisi son yıllarda daha da değişti ve gelişti.

Oku
admin
1 kişi beğendi. 5,00/5 ortalama puan. 

Eğer gözlükle tam görüyorsanız, gece görüşünüz iyi ise ve görme kalitenizden şikayetçi değilseniz; kişiye özel tedavi olmanıza gerek yok. Standart LASIK sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır. Lazer için başvuranların ancak %20’sinde kişiye özel tedavi gerekiyor.

Oku
admin
Bu içeriği henüz kimse beğenmedi. 

“ Göz tembelliği ”, diğer deyişle, “ ambliyopi ”; gözde hiçbir yapısal bozukluk olmadığı halde gözlükle veya kontakt lensle tam görememedir. Göz tembelliğinin belli başlı nedenleri; iki göz arasında derece farkı olması, göz derecelerinin çok yüksek olması, göz kayması veya gözün küçük yaşlarda herhangi bir nedenle kapatılmış olmasıdır.

Oku
admin
Bu içeriği henüz kimse beğenmedi. 

Dışarıdan bakmakla gözleri sağlıklı görünen bir bebeğin ilk rutin göz muayenesi 3 yaşında yapılmalıdır. Ara sıra bebeğinizin gözlerini sırayla kapatarak görmesini kontrol edin. Tek taraflı görme problemi varlığında, bebeğiniz gören gözünü kapadığınızda ağlayacak ve elinizi itmeye çalışacak, diğer gözünü kapadığınızda ise tepki vermeyecektir.

Oku
admin
Bu içeriği henüz kimse beğenmedi. 

Kırk yaştan sonra hepimizin yakın görüşü bozuluyor. Bu durum yaşa bağlı olarak gözümüzdeki lensin esnekliğini yitirmesinden kaynaklanıyor ve presbiyopi adıyla anılıyor. Presbiyopi tedavisinde artık yeni bir seçeneğimiz var: Kamra inlay yöntemi…

Oku
admin
Bu içeriği henüz kimse beğenmedi. 

Miyopi (uzağı net görememe), hipermetropi (yakını net görememe), astigmatizma (hem uzak hem yakında görüntüleri net görememe) ve presbiyopi (40 yaşından sonra yakını net görememe) gibi göz bozukluklarının tamamı baş ağrısına yol açabilir.

Oku
admin
Bu içeriği henüz kimse beğenmedi. 

Göz kuruluğu hastalığı, gözyaşı ve göz yüzeyinin çok-faktörlü bir hastalığıdır. Gözyaşının önemli bir kısmı, ana gözyaşı bezinden refleks olarak salgılanır. Gözyaşı tabakası, mukus, su ve yağdan oluşur. Ayrıca gözyaşının içinde antimikrobiyal proteinler vardır.

Oku
admin
Bu içeriği henüz kimse beğenmedi. 

Kırk yaştan sonra hepimizin yakın görüşü bozuluyor. Buna “presbiyopi” adı veriliyor. Presbiyopi tedavisi için artık elimizde yeni ve etkili bir silahımız var: Supracor laser. Supracor tedavisi tek veya iki göze birden uygulanıyor. Ancak tek göze uygulanmasını tercih ediyoruz çünkü ilk aylarda uzak görüş olumsuz etkilenebiliyor.

Oku
admin
Bu içeriği henüz kimse beğenmedi. 

Kirpik uzatıcı olarak 2008 yılından beri piyasada olan ve FDA onayı bulunan Latisse’in etken maddesi; aslında bir göz tansiyonu düşürücü damlanın (Lumigan) içindekiyle aynı. Bu damlayı kullanan göz tansiyonu hastaları ve göz doktorları, zamanla kirpiklerin uzadığını farkettiler. Zaten Latisse bu gözlem sonrasında üretildi. 

Oku
admin
Bu içeriği henüz kimse beğenmedi. 

 Yıllar geçtikçe, görme azalır, görme alanı daralır. Renk hissinde değişmeler olur: Özellikle mavi ve mavi-yeşil tonlarını ayırdetme kabiliyeti düşer. Görüntülerdeki kontrast azalır. Göz bebeği küçülür.

Oku
1 2 3 4