fdemirkan
3 kişi beğendi. 2,67/5 ortalama puan. 

Annelik her kadının arzusu ama hamilelik sürecinin annenin vücudunu yıprattığına dair bir algı söz konusu. İyi takip edilmeyen gebeliklerde yaşanan sorunlar, hamilelik sırasında alınan ve geri verilemeyen kilolar, memelerdeki büyüme ardından gelen sarkmalar, çatlak oluşumları ve gevşeyen karın kasları vücut algısındaki bu değişimi yaratan etkenler olabilir. Ara vermeden gebe kalmak ve doğum yapmak da vücut için zorlayıcı olabilmektedir.

Oku
fdemirkan
10 kişi beğendi. 5,00/5 ortalama puan. 

Toplumda kepçe kulak görülme sıklığı % 4 civarındadır. Kız ve erkek çocuklar arasında eşit bir dağılıma sahiptir. Sebebinin genetik olduğu düşünülmektedir, zira bu çocukların % 8’inde ailede benzer bir hikaye vardır.

Oku
fdemirkan
39 kişi beğendi. 1,33/5 ortalama puan. 

Bebekler yürümeye başladıkları andan itibaren düşmeye de başlıyorlar. Kütlelerinin ufak, boylarının kısa, kemik yapılarının esnek olması bu düşmelerin çoğunu yarasız beresiz atlatmalarını sağlıyor.

Oku
fdemirkan
2 kişi beğendi. 3,00/5 ortalama puan. 

Bebekler yürümeye başladıkları andan itibaren ayaklı birer keşif makinesine dönüşüyorlar. Kendilerini korumak adına hiç bir farkındalıkları olmadığı için göz önünden bir an olsun ayırmamak gerekiyor. Yine de kazalar oluyor ve bunların bir kısmı sıcakla temastan kaynaklanan yanıklar şeklinde ortaya çıkıyor. Sıcak bir çay bardağına uzanıp düşürmek, sıcak bir ütüye elini sürmek veya başkalarının kazayla onların üzerine sıcak bir şey dökmesi sonucu genellikle yüz, boyun, göğüs, omuz ve kol bölgesinde 1. ve 2. Derece yanıklar oluşabiliyor. En sık gördüklerimiz bu tür ev kazası yanıkları. Geniş yanıklar veya 3. derece tabir ettiğimiz ağır yanıklar ise yangın veya patlama gibi daha büyük olaylarda meydan geliyor.

Oku